RTU Tautas deju ansamblis «Vektors» koncertā «Tautas deju zelta graudi»

26. oktobris, 2017

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Tautas deju ansamblis (TDA) «Vektors» kopā ar vēl četriem TDA – «Daiļradi», «Danci», «Līgo» un «Teiksmu» – koncertā «Tautas deju zelta graudi» kopumā teju 200 dejotāju sastāvā uz Dailes teātra Lielās skatuves izdejos skaistāko no latviešu tautas deju klasikas – «Rucavieti», «Gatves deju», «Aiz ezera augsti kalni», «Pūt, vējiņi» – līdz pat mūsdienu horeogrāfijai. Koncerts notiks pirmdien, 30. oktobrī, plkst. 19 Dailes teātra Lielajā zālē, Brīvības ielā 75.

«Zelta graudi – tas ir retums un vērtība. No tiem šodien izaug bagātākā raža ar visaugstāko raudzi. Tā arī tautas dejas mākslā – no retiem un augstvērtīgiem horeogrāfiskā etnosa graudiem izauguši slavenie latviešu tautas deju horeogrāfi, kuru daiļrades mantojumu šodien mēs saucam par zelta fondu. Savukārt mūsdienu horeogrāfu paaudze smeļas iedvesmu un balsta savu darbu mantojumā, ko atstājuši Uldis Žagata, Harijs Sūna, Atis Spura, Irēna Strode, Helēna Tangijeva-Birzniece, Aija Baumane un citi meistari,» teic TDA «Vektors» vadītāja Dagmāra Bārbale.

Koncertā priekšnesumu virkni papildinās un iekrāsos video sižeti, kas atspoguļos deju tapšanas radošo procesu. Video sižeti atgādinās arī par zelta mantojuma deju numuru autoriem, kā arī ieskicēs Latvijas horeogrāfijas vēsturi caur stāstiem par cilvēkiem, kuri lielu daļu savas dzīves veltījuši tieši latviešu tautas dejai.

Koncerta mākslinieciskais vadītājs Vladimirs Ponomarjovs.

Koncerts notiek ar Rīgas domes atbalstu.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

26. oktobris, 2017 plkst. 14:30