RTU studentus aicina uz J. Podniekam veltītas grāmatas prezentāciju

2. decembris, 2010

RTU studenti tiek aicināti uz Tatjanas Fastas grāmatas «Juris Podnieks. Vai viegli būt elkam?» prezentāciju un Jura Podnieka 60 gadu jubilejas piemiņai veltītu kinoseansu «Strēlnieku zvaigznājs», kas notiks pirmdien, 6. decembrī, plkst. 17 kino «Rīga» mazajā zālē notiks.

02.12.2010.

Kinoseanss studentiem par īpaši draudzīgu cenu – Ls 0,50.

Pazīstamais dokumentālā kino režisors Juris Podnieks noslēpumaini pazuda 1992. gada vasarā zemūdens medību laikā Zvirgzdu ezerā, Latvijas rietumos. Viņš bija sporta meistars peldēšanā. Oficiālā versija apgalvoja, ka noticis nelaimes gadījums.

Dokumentālista dzīve bija riskanta un avantūrisma pilna. Viņa filmas aizliedza padomju cenzūra. Kaukāza kaujinieki solīja par viņa galvu miljonu. Šī grāmata ir mēģinājums atšķetināt neparasta cilvēka likteņa noslēpumus. Jura Podnieka filmas ir kļuvušas par dokumentālā kino klasiku un ir iekļautas pasaules vadošo kinoskolu mācību programmās.

RTU Informācijas centrs

2. decembris, 2010 plkst. 11:10