RTU studentu pašpārvaldes elektroniskās vēlēšanas ir noslēgušās

1. decembris, 2010

Laika posmā no 22. līdz 26. novembrim notika Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu pašpārvalžu vēlēšanas, kuras šogad pirmoreiz tika organizētas elektroniski, izmantojot RTU intraneta portālu «ORTUS».

01.12.2010.

RTU fakultāšu studējošo pašpārvalžu vēlēšanas notiek katru gadu, taču šogad tika krasi mainīta ierastā vēlēšanu forma – pilnībā atsakoties no klasiskajiem vēlēšanu biļeteniem un pārejot uz elektronisko vēlēšanu sistēmu.

Kopumā 2010. gada RTU fakultāšu studentu pašpārvalžu vēlēšanās piedalījās 2220 RTU studenti. 97 % no studējošajiem, kas izteica savu viedokli un piedalījās vēlēšanās – deva atbalstu savām esošajām fakultāšu studentu pašpārvaldēm.

Lai attiecīgās fakultātes studentu pašpārvalde tiktu ievēlēta, tai ir jāiegūst 10 % fakultātē studējošo studentu balsu. Šogad jau otrajā vēlēšanu dienā 7 no 8 fakultāšu studentu pašpārvaldēm bija ieguvušas 10 % studentu atbalstu. Tādejādi jau trešajā vēlēšanu dienā visas RTU fakultāšu studentu pašpārvaldes tika ievēlētas. Vislielākais atbalsts vēlēšanās tika izteikts Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes studentu pašpārvaldei, kas guva 25,08 % fakultātes studentu atbalstu.

Pārejot uz elektronisko vēlēšanu sistēmu, tika dota iespēja vēlēšanās iesaistīties pilnībā visiem RTU studentiem neatkarīgi no studiju formas – pilna laika, neklātienes un vakara studijās studējošajiem – tādejādi jaunā vēlēšanu sistēma spēja nodrošināt efektīvu vēlēšanu procedūru tiešsaistes režīmā.

Elektroniskā vēlēšanu sistēma tika organizēta, izmantojot RTU intraneta portālu «ORTUS», kurā katrs RTU students varēja ielogoties, izmantojot piešķirto lietotāja vārdu un paroli. Tādējādi elektroniskā sistēma katram studentam vēlēšanās nodrošināja vienu, unikālu balsi, kas garantēja godīgu vēlēšanu norisi. Portālā «ORTUS» vēlētāji varēja ne tikai atdot savu balsi, bet arī aplūkot pašpārvaldes kandidātu sagatavotu darbības programmu un reklāmas materiālus.

RTU studentu pašpārvalžu vēlēšanas organizēja RTU Studentu parlaments. Elektroniskās vēlēšanu sistēmas darbību nodrošināja RTU Informācijas tehnoloģijas dienests.

RTU Studentu parlaments

1. decembris, 2010 plkst. 9:34