RTU Studentu parlaments organizē pirmās Latvijā elektroniskās studentu pašpārvalžu vēlēšanas

11. novembris, 2010

No 22. novembra līdz 26. novembrim notiks Rīgas Tehniskās universitātes studentu pašpārvalžu vēlēšanas, kuras šogad iecerēts organizēt elektroniski. Šis būs pirmais elektronisko vēlēšanu balsojums Latvijas studentu pašpārvaldes organizāciju vēlēšanu vēsturē.

11.11.2010.

Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlaments (RTU SP) RTU fakultāšu studējošo pašpārvalžu vēlēšanas organizē katru gadu. Taču šogad ir krasi mainīta ierastā vēlēšanu forma – pilnībā atsakoties no klasiskajiem vēlēšanu biļeteniem un pārejot uz elektronisko vēlēšanu sistēmu.

Elektroniskā vēlēšanu sistēma tiks organizēta, izmantojot RTU intraneta portālu «ORTUS», kurā katrs RTU students var ielogoties, izmantojot piešķirto lietotāja vārdu un paroli. Tādējādi elektroniskā sistēma katram studentam vēlēšanās nodrošinās vienu, unikālu balsi, kas garantēs godīgu vēlēšanu norisi. Portālā «ORTUS» vēlētāji varēs arī aplūkot pašpārvaldes kandidātu sagatavotu darbības programmu un reklāmas materiālus.

RTU fakultāšu studējošo pašpārvalžu vēlēšanās katrs RTU students balsojot var lemt, kurš studiju biedrs aizstāvēs studējošo intereses, darbojoties studentu pašpārvaldē.

RTU studentu pašpārvalžu vēlēšanas organizē RTU Studentu parlaments. Elektroniskās vēlēšanu sistēmas darbību nodrošina RTU Informācijas tehnoloģijas dienests.

«RTU ir universitāte, kur rodas daudz inovatīvu tehnoloģiju un risinājumu. Tāpēc RTU Studentu parlamentam ir īpašs prieks būt pirmajiem Latvijā, kas izmanto elektronisko vēlēšanu sistēmu. Ceram, ka vēlēšanas noritēs veiksmīgi un RTU varēs lepoties ar inovatīvu sistēmu, kas spēj atvieglot organizāciju tik svarīgam procesam kā vēlēšanas,» atzīst RTU Studentu parlamenta prezidents Artūrs Zeps.

RTU studē aptuveni 16 tūkstoši studentu, no kuriem studentu pašpārvalžu velēšanās ik gadu piedalās vidēji 20–30 %, t. i., 3200–4800 studentu.

Ieviešot elektronisko vēlēšanu sistēmu, RTU Studentu parlaments nodrošinās efektīvu vēlēšanu procedūru: izmantojot RTU intraneta portālu «ORTUS», visiem RTU studentiem tiks sniegta iespēja piedalīties vēlēšanās tiešsaistes režīmā – neatkarīgi no balsošanas laika un atrašanās vietas. Lai nobalsotu, studentam būs nepieciešams dators un interneta pieslēgums.

RTU Studentu parlaments

11. novembris, 2010 plkst. 9:29