RTU Studentu biznesa inkubatorā iesniegtas 13 biznesa idejas

21. janvāris, 2010

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Karjeras centrs ir saņēmis 13 biznesa idejas, kuras studenti vēlētos īstenot jaunizveidotajā RTU Studentu biznesa inkubatorā. Vērtēšanas komisija konkursa kārtībā īstenošanai inkubatorā atlasīs piecas konkurētspējīgākās idejas. Piecu labāko ideju autori būs zināmi februāra sākumā.

21.01.2010.

RTU Studentu parlamenta prezidents Artūrs Zeps atzīst: «Ņemot vērā,ka šis Latvijā ir pirmais mēģinājums izveidot Studentu biznesainkubatoru, 13 iesniegtās biznesa idejas ir labs rādītājs. Studentubiznesa inkubators ir lieliska iespēja gūt atbalstu biznesa idejuīstenošanai un veidot inovatīvus, ražojošus uzņēmumus jau studijulaikā».

Biznesa ideju pieteikumus RTU Karjeras centrā kopumā iesnieguši 19studenti, no tiem 17 ir RTU studenti, viens Latvijas Universitātes unviens – Banku Augstskolas students. Astoņi biznesa ideju pieteikumiliecina par to, ka studenti vēlas veidot ražojošus uzņēmumus, pārējiepieci pieteikumi vērsti uz pakalpojumu sniegšanu.

Iecerēts, ka biznesa ideju atlase RTU noritēs vairākās kārtās, kurulaikā pretendenti prezentēs biznesa idejas, savukārt mācībspēku,uzņēmēju un nozaru ekspertu komisija izvērtēs ideju konkurētspēju. Tiksizvēlētas piecas labākās, konkurētspējīgākās biznesa idejas, kuruautori gada garumā varēs saņemt atbalstu to īstenošanai: aprīkotastelpas, grāmatvedības un juridiskās konsultācijas, nozares ekspertukonsultācijas produktu tehnoloģiju pilnveidē u. c.

Augstāku novērtējumu paredzēts piešķirt tām biznesa idejām, kurās akcents tiks likts uz ražošanu, nevis pakalpojumu sniegšanu.

RTU mērķis ir atbalstīt RTU studentu un absolventu radošu, inovatīvuun konkurētspējīgu tehniskās nozares biznesa ideju īstenošanu, kā arīmotivēt jauniešus uzņēmējdarbības sākšanai.
RTU Studentu biznesainkubatora projektu īsteno RTU Karjeras centrs un Studentu parlaments.Atbalstu Studentu biznesa inkubatora telpu iekārtošanai sniedz Hipotēkubanka.

RTU Informācijas centrs

21. janvāris, 2010 plkst. 10:01