RTU students pēc JAVA akadēmijas uzaicināts darbā Exigen Services Latvia

2. augusts, 2011

Noslēgušās IT uzņēmuma Exigen Services Latvia rīkotās apmācības JAVA akadēmija, kurās studentiem tika dota iespēja bez maksas mācīties pie kvalificētiem speciālistiem.

Divi labākie apmācību dalībnieki tika uzaicināti strādāt uzņēmumā, viens no viņiem ir RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes 2. kursa students Nauris Ivanāns.

JAVA akadēmijā divus mēnešus mācījās 14 studenti no  RTU, LU un Vidzemes augstskolas, apgūstot Java programmēšanas valodu, pamata tehnoloģijas un labāko programmēšanas praksi. JAVA akadēmijas noslēgumā notika eksāmens, lai novērtētu studentu zināšanas, un divi labākie pieņemti darbā Exigen Services Latvia – Arturs Vinogradovs no Vidzemes augstskolas un Nauris Ivanāns no RTU ar 15. augustu sāks darbu kā jaunākie programmētāji.

Informācijas tehnoloģiju pamatus jaunieši aktīvi apgūst augstskolās, taču, kā atzīst studenti, ne mazāk būtiska nozīme ir arī praktiskajai pieredzei, jo studentiem nepieciešams integrēties darba tirgū. JAVA akadēmijas studenti ļoti pozitīvi novērtējuši praktisko pieredzi, mācību kvalitāti un iespēju gūt ieskatu reālās dzīves situācijās, uzzinot par iespējamajām grūtībām un risinājumiem. Tās, pēc studentu teiktā, ir zināšanas, kuras tik īsā laikā iegūt augstskolā nav iespējams. Vienlaikus studenti pauž arī gandarījumu par jauniegūtiem kontaktiem un draudzīgām attiecībām.

Savukārt no uzņēmuma viedokļa apmācības ir solis kvalificēta darbaspēka veidošanai. Pašlaik, pasaulei atgūstoties no krīzes, IT pasūtījumu skaits ir strauji pieaudzis, tāpēc izjūtams tieši kvalificētu resursu trūkums. Tā kā Exigen Services Latvia ir viens no lielākajiem IT uzņēmumiem Baltijā, uzņēmums sadarbojas ar studentiem gan praksēs, gan apmācībās, un plāno rīkot Javas akadēmiju arī turpmāk informē uzņēmuma pārstāve Anda Orlova.

Exigen® Services Latvia ir viens no vadošajiem IT ārpakalpojumu sniedzējiem un darbojas IT pakalpojumu tirgū jau vairāk kā 10 gadus. Uzņēmums strādā ar klientiem no valsts iestādēm, finanšu, apdrošināšanas, telekomunikāciju, mediju un citām nozarēm. Exigen Services izstrādes centri atrodas ne tikai Austrumeiropā un Ziemeļeiropā, bet arī Ķīnā, ASV un Austrālijā.

RTU Informācijas centrs

2. augusts, 2011 plkst. 15:28