RTU students P. Jēkabsons: «Katram būtu jābūt gatavam doties kaujā, ja tas ir nepieciešams»

29. augusts, 2016

RTU Enerģētikas un elektrotehnikas students Pēteris Jēkabsons no studijām brīvajā laikā apgūst militāro jomu un izkopj patriotismu Zemessardzē.

RTU Enerģētikas un eletrotehnikas fakultātes studentam Pēterim Jēkabsonam ir kas tāds, kas viņu padara atšķirīgu no lielas daļas studentu – brīvajā laikā Pēteris dodas uz ierakumiem un apgūst militāro jomu Zemessardzē, 26. augustā vēstī ziņu portāls Tvnet.lv.

P. Jēkabsons Zemessardzē iestājies gan tāpēc, ka vēlējies apgūt ko jaunu, saistītu ar militāro jomu, gan arī patriotisku jūtu vadīts: «Uzskatu, ka katram, kurš ir iestājies Zemessardzē, jābūt savas valsts patriotam, jo katram, kurš šeit mācās, būtu jābūt gatavam doties arī kaujā, ja tas ir nepieciešams.»

P. Jēkabsons rakstā atklāj, ka, apgūstot zemessardzi, sākotnēji grūtākais esot bijis tikt visam līdzi fiziski, bet pēc tam – morāli. Viņš salīdzina: «Saproti, ka ir sestdienas vakars, tavi draugi kaut kur atpūšas, bet tu sēdi mežā, kož odi, neguli visu nakti un gaidi nosacītu pretinieku.»

Rakstā jaunietis stāsta arī par Zemessardzē apgūtajām iemaņām, ko ikdienā reāli iespējams izmantot, par ekipējumu un tā svaru, par to, kā savienot mācības RTU ar treniņiem un kursiem Zemessardzē, kā arī par Zemessardzes Studentu bataljona galvenajiem uzdevumiem.

Pilnu raksta versiju iespējams lasīt ziņu portālā tvnet.lv.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

29. augusts, 2016 plkst. 12:13