RTU students Heinrihs Cielavs atzīts par 2021. gada labāko jauno tulkotāju

13. aprīlis, 2021
.
.
.
Foto: Pixabay.com

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) E-studiju tehnoloģiju un humanitāro zinātņu fakultātes students Heinrihs Cielavs izcīnījis uzvaru valodu uzņēmuma «Skrivanek Baltic» rīkotajā ikgadējā konkursā Latvijas augstskolu studentiem «Labākais jaunais tulkotājs 2021». Savukārt RTU studente Maija Pokule šajā konkursā ieguva trešo vietu, bet otro vietu – Ventspils Augstskolas students Andrejs Štrāls. 

Studentiem bija latviski jātulko teksti no angļu, franču vai vācu valodas. Sekojot pasaules aktualitātēm, kas ir nozīmīga tulkotāja profesijas daļa, par šī gada tulkojamā materiāla tematu bija izvēlēta Suecas kanālā iestrēgušā «Ever Given» kuģa krīze. Topošajiem profesionāļiem bija iespēja pierādīt prasmi strādāt gan ar konkursa organizatoru dotajiem tekstiem, gan spēt orientēties tematā, veicot pašizpēti patstāvīgi. Tulkošana konkursa finālā noritēja tiešsaistē, un studenti varēja izmantot arī «Skrivanek Baltic» partnera uzņēmuma «Memsource» izstrādāto tulkošanas rīku. Tulkošanai bija atvēlētas 60 minūtes. 

Darbus vērtēja pēc tulkojuma atbilstības oriģināltekstam un latviešu valodas kvalitātes. Žūrijā strādāja pieredzējuši valodu profesionāļi no sadarbības augstskolām, kā arī praksē balstītu vērtējumu izteica «Skrivanek Baltic» svešvalodu redaktori un tulkotāji. 

H. Cielavs spēkus «Skrivanek Baltic» konkursā bija izmēģinājis arī 2020. gadā, iegūstot 3. vietu. Viņš uzskata, ka šādi konkursi ir ļoti nozīmīgi studentu izaugsmes veicināšanā. «Katram jaunajam tulkotājam šī ir lieliska iespēja parādīt savas prasmes un spert soli tuvāk tulkotāja karjerai,» saka H. Cielavs.

Viņš balvā saņēma prakses vietu uzņēmumā «Skrivanek Baltic» un planšetdatoru «Samsung Galaxy Tab A7». Trīs labākie jaunie tulkotāji tika sveikti arī ar vērtīgām veicināšanas balvām no grāmatnīcas «Jānis Roze», savukārt «Memsource» dāvināja iespēju  sadarbības augstskolām turpmāk bez maksas izmantot konkursā izmēģināto tulkošanas rīku.

Šogad konkursā tika saņemti 37 pieteikumi, no kuriem 18 izvirzīti finālam. Konkurss norisinājās sadarbībā ar RTU, Latvijas Universitāti, Rīgas Stradiņa universitāti, Liepājas Universitāti, Latvijas Kultūras akadēmiju, Ventspils Augstskolu, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju, Biznesa augstskolu «Turība», Ekonomikas un kultūras augstskolu un Baltijas Starptautisko akadēmiju.

«Skrivanek Baltic» ir viens no lielākajiem valodu pakalpojumu sniedzējiem Latvijā. Tas ir starptautiskā uzņēmuma «Skrivanek Holding SE» daļa, kas nodrošina kvalitatīvus tulkojumus un valodu mācības.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

13. aprīlis, 2021 plkst. 12:25

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi