RTU studenti veikuši ziemas riepu pētījumu

6. decembris, 2010

LTV1 raidījums «Zebra» iemūžinājis pētījumu, ko RTU Transporta un mašīnzinību fakultātes studenti profesora Gundara Liberta vadībā 30. novembra pēcpusdienā veikuši lielveikala «Alfa» stāvvietā – pirms 1. decembra, kad ziemas riepu lietošana kļūst obligāta, studenti pārbaudīja, vai transportlīdzekļi jau ir aprīkoti ar tām. Video.

06.12.2010.

Pusstundas laikā studenti pārbaudīja 287 mašīnas, ziemas riepas bija 279 spēkratiem jeb 97,2 %. «Tas ir ļoti labs rezultāts, jo pērn ap šo laiku līdzīgā pētījumā transportlīdzekļi ar neatbilstošiem «apaviem» bija 23 % gadījumu. Taisnības labad jāatgādina, ka toreiz bija siltāks laiks un nebija sniega,» stāstīts raidījumā.

«Tikai astoņiem no apskatītajiem automobiļiem dienu pirms 1. decembra vēl bija vasaras riepas,» stāsta «Zebra» vadītājs Pauls Timrots. «Vēl riska grupā bija 16 braucēji, kuru auto bija dažādu protektoru riepas, un 14 spēkrati – ar ļoti nodilušām riepām, kurām ir «M+S» marķējums.»

RTU studenti šādu mērījumu veic jau vairākus gadus. Uzdevums ir, apskatot protektoru, konstatēt, vai tā ir ziemas riepa, pamanīt, vai visiem četriem riteņiem ir vienāds protektors un vai riepām, kas neizskatās pēc ziemas riepām, tomēr nav «M+S» marķējuma.

Ceļu satiksmes noteikumi paredz, ka no 1. decembra līdz 1. martam visiem automobiļiem jābūt aprīkotiem ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos. Šo riepu protektora dziļums nedrīkst būt mazāks par četriem milimetriem.

«Ziemas riepas mašīnai ir paša un ģimenes drošībai, nevis likumam. Nenonieciniet savus tuvākos ar nodilušām ziemas riepām, viņi taču varētu būt vērtīgākais, kas jums ir,» uzsver P. Timrots.

RTU Informācijas centrs

6. decembris, 2010 plkst. 13:50