RTU studenti veiksmīgi startē konkursā «xplore 2023» Vācijā

17. novembris, 2023
.
.
.

Konkursā «xplore 2023», startējot kopā ar Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas audzēkņiem, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu komanda «Power Electronics» izcīna žūrijas specbalvu par īpaši iedvesmojošu projektu. Iespējas piedalīties konkursā Vācijā VIP komanda ieguva pēc uzvaras energoefektivitātes sacensībās «E-es!» 

Vācijas uzņēmuma «Phoenix Contact» – pasaules tirgus līdera elektrifikācijas, tīklu izstrādes un automatizācijas jomās – organizētajā konkursā «xplore 2023» RTU Studentu inovāciju grantu programmas aktivitātes «Vertikāli integrēts projekts» (VIP) komanda «Power Electronics» kopā ar Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas audzēkņiem prezentēja jaunu zināšanu un prasmju apgūšanas veidu, kas paredz praktisko darbu komandā specifiska projekta ietvaros. Šāds mācību veids ļauj skolēniem jau kopš pamatskolas apgūt inženierzinātņu pamatus un, nonākot vidusskolā, jau spēt konkurēt ar bakalaura līmeņa studentiem. 

VIP «Power Electronics» komanda jau vairākus semestrus RTU attīsta elektrisku triciklu, tādējādi apgūstot prasmes no visām modernās mašīnbūves nozarēm. Likumsakarības, kuras apmācāmais pats izsecina no praktiskam nodarbībām, ir daudz vērtīgākas un ilgtspējīgākas zināšanas, nekā tās, kas iegūtas teorētiski. «Ir patiess prieks redzēt, ka aktivitātes dalībnieki savas prasmes un kvalifikāciju var pierādīt arī starptautiski,» uzsver komandas vadītājs, RTU Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta asociētais profesors un vadošais pētnieks Jānis Zaķis.

Tricikls tiek attīstīts Studentu inovāciju grantu programmas (ERAF līdzfinansētais projekts Nr. 1.1.1.3/21/A/005) aktivitātē VIP. Aktivitātes mērķis ir dot iespēju studentiem no dažādām studiju programmām un līmeņiem sadarboties ilgtermiņa pētniecības projektā, vienlaikus stiprinot un paplašinot mācībspēku zinātnisko darbību. Studentu komandas ir starpdisciplināras un vertikāli integrētas, proti, studējošie pārstāv dažādus studiju līmeņus, sākot no RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēniem līdz doktorantūras studentiem. Komandas vāc un apstrādā datus, attīsta prototipus, to darbu uzrauga RTU vadošie pētnieki. 

Studentu inovāciju grantu programmu īsteno RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrika.

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

17. novembris, 2023 plkst. 16:54

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi