RTU studenti un IZV skolēni rada inovatīvus risinājumus «spoku tīklu» piesārņojuma mazināšanai jūrā

18. marts
.
.
.
Komanda «Starfish» saņem balvu. Foto: Linards Rozītis

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu komandas «Starfish» ideja, kā no «spoku tīkliem» radīt jaunu izejmateriālu, kas derētu plastmasas izstrādājumu ražošanai, atzīts par inovatīvāko risinājumu mēnesi ilgajā hakatonā «Neste Coopetition». Tajā piecas starpdisciplināras komandas, meklējot veidus, kā mazināt «spoku tīklu» problēmas, attīstīja efektīvus tīklu pārstrādes vai ūdens robotikas risinājumus.

Savukārt novērtējumu «Vislielākais izaugsmes potenciāls» saņēma RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēnu komanda «KiNETics» par prototipu dronam, kas atrod «spoku tīklus», izmantojot datorredzi, lai tos aizķertu un aiz saites izvilktu laukā no ūdens.

Arī citas komandas piedāvāja lieliskus risinājumus, «Entuziastiska makšķerētāju biedrība» rosināja «spoku tīklu» pārstrādāt cementa un ģipša ražošanai, komanda «Edamarine» prezentēja zemūdens akustiskā devēja prototipu, kas būtu paredzēts šādu tīklu atrašanās vietas noteikšanai, bet «iRAFT*SUBmerge» – zemūdens dronu ar mehanizētu, peldošu platformu, kas nodrošinātu nesalīdzināmi ilgu darbību zem ūdens, attālinātu vadību, kā arī samazinātus CO2 izmešus. Ar šo iekārtu varētu izpētīt tīklus, potenciāli arī tos atdalīt no citiem objektiem un pat pievienot balonus izcelšanai. 

Hakatonu rīkoja SIA «Neste Latvija» sadarbībā ar RTU Zinātnes un inovāciju centru. Tas bija pirmais coopetition jeb jauna veida hakatons Latvijā, kur dalībnieku komandas tika aicinātas savstarpēji sadarboties, nevis konkurēt. Šādi tika trenētas nākotnes inovatoru prasmes sadarboties gan savā starpā, gan ar konkurentiem, industriju un ekspertiem, aprobējot un validējot idejas, prototipus, pārnesot zināšanas. 

Vairāk Latvijas Televīzijas sižetā. 

«Neste coopetition» noslēgums

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

18. marts plkst. 15:41

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi