RTU studenti piedalīsies Somijas un Baltijas valstu studentu 25. sporta spēlēs

19. maijs, 2009

No 21. līdz 24. maijam Jelgavā, Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) risināsies Somijas un Baltijas valstu studentu 25. sporta spēles (SELL), kurās piedalīsies arī 11 RTU izlašu komandas, pavisam aptuveni 100 RTU sportisti, pastāstīja RTU Sporta kluba vadītāja Sanita Vīlistere.

19.05.2009.

SELL studentu sporta spēlēs parasti satiekas studenti noSomijas, Igaunijas, Latvijas un Lietuvas, taču atsevišķi dalībniekipiedalās arī no citu valstu augstskolām, piemēram, Čehijas, Vācijas,Francijas, Itālijas, Norvēģijas, Krievijas un Slovēnijas.

Šogad SELL spēļu laikā sacensības notiks vieglatlētikā,basketbolā, volejbolā, minifutbolā, florbolā, džudo, galda tenisā, šahāun u. c. – pavisam 11 sporta veidos. Sacensībām pieteikušās 53 komandasno 11 valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Čehijas,Francijas, Itālijas, Norvēģijas, Slovēnijas, Šveices un Vācijas,pavisam aptuveni 1400 dalībnieku.

Sacensības basketbolā, volejbolā, peldēšanā, florbolā, mini futbolā,grupu estētiskajā vingrošanā un šahā risināsies LLU un Jelgavaspilsētas un rajona lielākajās sporta bāzēs, bet vieglatlētikā – Kaugurustadionā Jūrmalā, džudo cīņā – Rīgas Olimpiskajā centrā, galda tenisā –Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultātē, bet orientēšanās sportā –Tīreļpurva apkaimē.

Sporta spēļu svinīga atklāšana iecerēta 22. maijā plkst. 19 Jelgavas pils pagalmā. SELL spēļuatklāšanā sportistus sveiks LLU rektors Juris Skujāns, LatvijasAugstskolu sporta savienības (LASS) prezidents Uldis Švinks un Jelgavasdomes priekšsēdētājs Andris Rāviņš. Atklāšanas ceremonijā Jelgavas pilspagalmā ienesīs 11 valstu karogus, un, skanot studentu himnai «Gaudeamus», tiks pacelts SELL spēļu karogs, kas katru gadu tiek gatavots no jauna. Šo karogu spēļu sacensību noslēgumā nodos nākamo SELLspēļu organizatoriem – lietuviešiem, ziņo LLU Sabiedrisko attiecībudaļa. Turpinājumā sacensību dalībniekiem tiks piedāvāta atpūtasprogramma Pils saliņā.

Par SELL studentu sporta spēļu pirmsākumu uzskata 1923. gadānotikušās studentu sporta sacensības Tērbatā (Tartu). Sākoties padomjuokupācijai, spēļu rīkošanu pārtrauca. Tradīcija atdzima 1997. gadā, kadIgaunijas pilsētā Tartu visu četru dalībvalstu – Latvijas, Lietuvas,Igaunijas un Somijas – pārstāvji parakstīja kopīgu deklarāciju par SELL spēļu atjaunošanu.

Spēļu uzdevums ir veicināt un popularizēt studentu sportu augstskolās,noskaidrot Baltijas reģiona augstskolu spēcīgākos sportistus komandu unatsevišķos sporta veidos. Sacensībās var piedalīties visi augstskolupilna laika studenti, kā arī spēļu norises gada absolventi.

Pērn SELL spēļu dalībniekus uzņēma Somijas universitātes, šogad – LLU, kur jau 2000. gadā pulcējās arī 17 SELL spēļu dalībnieki.

Somijas un Baltijas valstu studentu 25. sporta spēles organizēLatvijas Augstskolu sporta savienība sadarbībā ar LLU Sporta klubu.

RTU Informācijas centrs

19. maijs, 2009 plkst. 10:21