RTU studenti piedalās Pasaules spageti tiltu konstruēšanas čempionātā

24. maijs, 2011

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu komandas atgriezušās no Pasaules spageti tiltu konstruēšanas čempionāta «RECCS 2011» Ungārijā, kur labākā RTU komanda ierindojās 8. vietā.

Labāko rezultātu no Latvijas sasniedza RTU Transporta un mašīnzinību fakultātes studentu komanda «Dusmīgie roboti» (Ervīns Gribuška, Kristians Rimkus, Matīss Irbe), kuru būvētais tilts izturēja 165.2 kg unļāva ierindoties 8. vietā «Bridge» kategorijā.

Savukārt «Support» kategorijā 13. vietu ieguva komanda «Lacz.lv»(Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes studente Laura Irbe ,Būvniecības fakultātes students Toms Ermansons, Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes students Kristjans Nolle), kuru tilts izturēja 152.5 kg svaru, savukārt 18. vietu ieguva Būvniecības fakultātes studentu komanda «Foodbridge» (Mārcis Bergs, Artūrs Krastiņš, Māris Balodis), kuru tilts izturēja 116.6 kg svaru.

Obudas Universitātes rīkotajās sacensībās kopumā piedalījās jaunieši no sešām valstīm, viņu vidū – arī trīs RTU komandas. Tika testēti 39 iepriekš mājās uzbūvēti tilti – 14 tilti «Bridge» un 25 – «Support»kategorijā. Tilti bija būvēti no makaroniem un līmes, to svars nedrīkstēja pārsniegt 1 kg, garums – 130 cm un augstums – 60 cm.

«Cerējām uz augstākiem sasniegumiem, tomēr ne visu izdevās paredzēt – tilta būvē jāņem vērā ļoti daudz parametru. Arī tiltu transportēšana uz 1500 km attālo universitāti nenāca par labu kvalitātei. Tomēr ieguvām milzīgu pieredzi un noteikti centīsimies nokļūt šajās sacensībās atkārtoti,» pauž komandas «Dusmīgie roboti» pārstāvis Kristians Rimkus.

«Sacensības Ungārijā ir guvušas ļoti lielu popularitāti un ir viens no Obudas Universitātes zīmola elementiem. Lai arī sacensības rīko pati universitāte, bija ieradušies gan Ungārijas ministriju ierēdņi, gan Budapeštas domes pārstāvji. Viss bija noorganizēts augstā līmenī,» atzīst Latvijas spageti tiltu konstruēšanas sacensību koordinators Aigars Maģītis.

Sacensībās jaunu pasaules rekordu uzstādīja Obudas Universitātes students Márkos Szilárd, kura tilts izturēja 578.2 kg svaru. Rezultātu tabulas iespējams apskatīt sacensību mājaslapā.

Tiesības pārstāvēt Latviju sacensībās visas trīs RTU komandas ieguva, uzvarot Spageti tiltu konstruēšanas sacensībās RTU, ko rīkoja RTU Transporta un mašīnzinību fakultātes Studentu pašpārvalde sadarbībā ar RTU Studentu parlamentu.

Komandu došanos uz Ungāriju atbalstīja VAS «Latvijas Dzelzceļš», RTU Studentu parlaments un Rīgas Tehniskā universitāte.

24. maijs, 2011 plkst. 16:20