RTU studenti patrulēs Rīgas zaļajās teritorijās

4. oktobris, 2011

5., 8. un 11. oktobrī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Vides zinātnes bakalaura programmas 1. kursa studenti dosies ikgadējās rudens «Zaļajās patruļās», kuru uzdevums ir Rīgas zaļo teritoriju (parku, dārzu, mežu, ūdenstilpņu u. c.) apsekošana un piesārņojumu kartēšana.

Noslēgumā iegūtie rezultāti un izstrādātie priekšlikumi tiek prezentēti Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Rīgas Domes pārstāvjiem un citām ieinteresētajām personām. Piesārņotās vietas tiek atzīmētas www.pedas.lv interaktīvajā piesārņojuma kartē, kas izveidota sadarbībā ar portālu www.kurtuesi.lv.

Šoruden RTU pētnieces un lektores Elīnas Dāces vadībā studenti sadalījušies 6 grupās, katrai veicot trīs zaļās patruļas dežūras kādās no sekojošām teritorijām: Bolderāja, Kleisti, Jaunciems, Suži, Ziepniekkalns, Jugla, Čiekurkalns, Lucavsala u. c. Vairums minēto teritoriju tika apsekots arī pagājušajā gadā. Tad dažas no tām bija salīdzinoši ievērojami piesārņotākas kā citas, tāpēc studenti veica pasākumus teritoriju sakārtošanai turpat uz vietas, kā arī turpināja iesākto pēc dežūrām, sazinoties ar atbildīgajām institūcijām, medijiem, izstrādājot priekšlikumus u. c.

«Zaļās patruļas» ir sava veida monitoringa programma, kuras laikā tiek konstatēts apsekojamās teritorijas stāvoklis un tā izmaiņas laika gaitā. Balstoties uz apsekojumu rezultātiem, tiek organizētas sakopšanas talkas. «Zaļās patruļas» ļauj arī atbildīgajām institūcijām būt lietas kursā, jo diemžēl tām visbiežāk nav pietiekami daudz resursu, lai šīs teritorijas apsekotu.

RTU «Zaļās patruļas» tiek organizētas jau piekto gadu pēc kārtas. Tās izveidotas uz sabiedriskās iniciatīvas pamata, sadarbojoties biedrībai «Pēdas LV», RTU un Latvijas Universitātei.

RTU Informācijas centrs

4. oktobris, 2011 plkst. 17:03