RTU studenti noskaidros labākos vafeļu inženierus

2. decembris, 2010

Sestdien, 4. decembrī, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) būvniecības studenti noskaidros labākos vafeļu inženierus, kas no vafelēm un šokolādes spēs izveidot visizturīgākā un augstākā torņa konstrukciju.

02.12.2010.

Vafeļu inženieru sacensības notiks sestdien, 4. decembrī, plkst. 12.30–17.30 RTU Būvniecības fakultātē, Rīgā, Āzenes ielā 16/20, 137. telpā.

Sacensību dalībnieku uzdevums būs četru stundu laikā izveidot pēc iespējas augstāku vafeļu-šokolādes torni, kas spētu noturēt glāzi ūdens un kas būtu pēc iespējas augstāks, vizuāli pievilcīgāks un kurā būtu iestrādātas inovatīvas idejas.

Viena torņa būvniecības materiāli būs četras A5 lapas izmēra vafeļu plāksnes un viena šokolādes tāfelīte.

«Siju vietā lietojot vafeles, un skrūvju un kniežu vietā lietojot garšīgu šokolādes pārklājumu, vafeļu inženieriem būs jāveido izturīgi, skaisti un garšīgi torņu modeļi. Tas ir veids, kā topošajiem inženieriempiedāvāt teorētiskās zināšanas izmantot praksē un likt veidot skaistas konstrukcijas no ļoti trausliem materiāliem. Vienlaikus tas būs arī savdabīgs RTU Būvniecības fakultātes Studējošo pašpārvaldes sveiciens Ziemassvētkos. Studenti ir pārāk lieli, lai pie viņiem nāktu Ziemassvētku vecītis ar saldumu turzām, tāpēc saldu pārsteigumu sev sagādās paši. Torņu konstrukcijas pēc sacensībām tiks nodotas studentu rīcībā un kalpos kā našķi,» stāsta projekta koordinators, Būvniecības fakultātes siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas 2. kursa students Arnis Kalniņš.

Komandu izveidoto torņu izturība tiks vērtēta, uzliekot ūdens glāzi uz torņa augstākās plaknes, torņa augstums tiks mērīts no torņa pamatnes līdz augstākajai plaknei, kas spējusi noturēt ūdens glāzi nesagrūstot. Tiks vērtēts arī torņa dizains un inovatīvie risinājumi.

Vafeļu inženieru sacensības organizē RTU Būvniecības fakultātes Studējošo pašpārvalde sadarbībā ar RTU Studentu parlamenta Zinātnes nodaļu.

RTU Informācijas centrs

2. decembris, 2010 plkst. 8:58