RTU studenti: Latvijā ir daudz azartisku tehniskās jaunrades piekritēju

25. novembris, 2009

Veiksmīgi noslēgušās Tehniskās jaunrades dienas, kuras visu novembri norisinājās lielākajās Latvijas pilsētās: kopumā Tehniskās jaunrades dienas ir apmeklējuši vairāk nekā 500 interesenti. Tehniskās jaunrades dienu laikā ir uzkonstruētas vairāk nekā 80 katapultas un 105 lidmodeļi, kā arī izveidoti 80 unikāli traipu tīrītāji un 45 roboti u. c.

25.11.2009.

Latvijā ir daudz tehniskās jaunrades piekritēju – tā secinājušiTehniskās jaunrades dienu organizatori, Rīgas Tehniskās universitātes(RTU) studenti: konstruēt inovatīvas ierīces un gudrot unikālusproduktus Tehniskās jaunrades dienās Rīgā, Jelgavā, Daugavpilī,Valmierā un Liepājā novembra nedēļas nogalēs nāca raiba publika – sākotno pavisam maziem bērniem un beidzot ar sirmgalvjiem.

Tehniskās jaunrades dienu laikā treneri piedāvāja vairāku veiduaktivitātes – «Robotikas darbnīcā», «Mehānikas praktikumā», «Ķīmijaslaboratorijā» u. c. «Treneri» bija RTU studenti – savu jomu entuziastiun eksperti – Guntis Kuļikovskis ar projekta «2WAYS»laikā uzkonstruētajām robotbizbizmārītēm nupat guvis milzīgu publikasatzinību Daugavpils Zinātnes festivālā, bet ar projekta «uavfactory.com»ietvaros izstrādāto lidaparātu pērn piedalījies Zemessardzes mācībās«Zobens 2008», robotikas eksperts Māris Ābele izstrādājis īpašusemināru programmu «Pirmais solis sava robota būvēšanā», bet Līva Dzeneparalēli studijām veic laborantes pienākumus RTU Akmens materiālu unkonservācijas centrā.

«Tehniskās jaunrades dienu dalībnieki ar entuziasmu un azartuiesaistījās visās mūsu piedāvātajās aktivitātēs un neslēpa sajūsmu pariespēju apgūt jaunas prasmes. Dalībnieku vidū bija ne vien tādijaunieši, kas pieradušu darboties ar lodāmuru un zāģi, bet arī tādi,kas par tehnisko jaunradi dzirdēja pirmoreiz,» stāsta projektakoordinatore RTU studente Viktorija Klimko.

«Iemācīt uzkonstruēt robotu var jebkuram, ja vien viņš saprotelementāras lietas – kas ir strāva, pretestība, spriegums. Par Robotubūves darbnīcu, līdzīgi kā par visām pārējām darbnīcām, bija lielainterese: robotus mācījās konstruēt gan doktoranti, gan sestklasnieki,»atzīst Māris Ābele.

Tehniskās jaunrades dienu laikā darbojās arī informācijas stends,kur bija iespēja iegūt informāciju par izglītības iespējām dabas uninženierzinātņu jomā, tika organizēts konkurss «Apkārtinženierzinātnēm», notika biedrības «Zināšanu un inovācijas sabiedrība»informatīvā prezentācija «Sameklē atbalstu savai inovācijai!».

Tehniskās jaunrades dienu mērķis bija atjaunot tehniskās jaunradestradīcijas un rosināt jauniešu interesi par inženierzinātnēm uninovācijām. Tehniskās jaunrades dienas tika organizētas LatvijasInvestīciju un attīstības aģentūras projekta «Inovatīvasuzņēmējdarbības motivācijas programma» ietvaros, to līdzfinansēja Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība. Pasākumuorganizēja Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlaments arbiedrības «Zināšanu un inovācijas sabiedrība» atbalstu.

Papildu informācija un fotogrāfijas: www.tjd.lv. Mājaslapātuvākajā laikā tiks ievietoti arī Tehniskās jaunrades dienu laikāapkopotie traipu tīrīšanas noslēpumi, robotbūves un lidmodeļukonstruēšanas nianses u. tml.

RTU Informācijas centrs

25. novembris, 2009 plkst. 10:01