RTU studenti kļuvuši par TV reklāmas aktieriem

8. jūlijs, 2011

RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes (EEF) un Transporta un mašīnzinību fakultātes (TMF) studenti kļuvuši par Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) šā gada jauno studentu uzņemšanas reklāmas videoklipa galvenajiem varoņiem. Reklamēt savu universitāti ir milzīgs prieks un lepnums – atzīst jaunie aktieri.

Klips latviešu valodā

{denvideo http://www.youtube.com/watch?v=Q2g-NNh20iM}

RTU televīzijas reklāmas klipā filmējās RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes šā gada absolventi Janīna Doviborova un Jānis Vinklers, kā arī Transporta un mašīnzinību fakultātes 5. kursa students Guntis Dlohi.

Klipa galvenie varoņi – Janīna un Jānis – ir kursabiedri, kuri 5. jūlijā ir nosvinējuši izlaidumu un absolvējuši RTU studiju programmu «Enerģētika un elektrotehnika». Janīna un Jānis gatavojas turpināt enerģētikas un elektrotehnikas studijas RTU maģistrantūrā.

Klips krievu valodā

{denvideo http://www.youtube.com/watch?v=6zmkuGU6E-0}

Janīna atzīst, ka reklamēt savu universitāti ir milzīgs prieks un lepnums un pats filmēšanas process ir bijis kā interesants piedzīvojums. Viņa uzskata, ka inženierzinātņu studijas ir piemērotas arī meitenēm. «Bieži vien meitenes izrādās vēl gudrākas, nekā puiši. Un, pat, ja ar kaut ko nevar tikt galā, puiši palīdz,» stāsta Janīna. «Ja apgūsti tehniska rakstura studiju programmu un iemācies saprast, ko nozīmē tik netverams jēdziens kā «elektrība», vēlāk vari iemācīties jebko, jo RTU iemāca domāt.»

Arī Jānis stāsta, ka lielākais ieguvums, studējot RTU, ir zināšanas, kā arī draugi un vērtīgi kontakti ar mācībspēkiem. Aktiermāksla viņam nav sveša, jo Jānis vairākus gadus dejo tautas deju ansamblī «Daiļrade», taču filmēšanās klipam bijis interesants pārbaudījums, jo filmēšanas laikā galds, kurš redzams klipā, bijis tukšs, tāpēc visus priekšmetus nācies iztēloties.

Guntis, kuram reklāmas klipā ir otrā plāna loma un atvēlētas aptuveni četras sekundes ētera laika,   RTU studē mehatroniku un atzīst, ka reklāmas klips viņam sagādājis daudz patīkamu emociju. Viņš uzskata, ka reklāma parāda – arī tehniskās zinātnes mēdz būt ļoti radošas un jautras – un noteikti topošos studentus vedinās domāt par eksaktās jomas studijām. «Nevienam labu studiju laiku kabatā neieliksi – katrs pats veido savas studijas tik jautras, derīgas un neaizmirstamas, cik vēlas,» atzīst Guntis. Viņam pašam studiju laiks pagājis ļoti radoši – bijuši gan pacēlumi, gan kritumi, taču kopumā studijas RTU ir bijušas ļoti vērtīgas.

RTU reklāmas videoklipu veidoja SIA «ESM GROUP» kopā ar profesionāļu komandu: Mārtiņu Sudrabu (režija, kamera), Robertu Brežģi (montāža), Jāni Kešānu (operatora asistents).

«Klipa tehniskā izpilde un veids, kādā notika klipa kadru montāža, Latvijā nav ierasta pieeja. Klipa filmēšana nedaudz līdzinājās burvju mākslinieka trikiem, jo katrs priekšmets, kas atradās uz galda, tika filmēts atsevišķi, to iekustinot ar nepamanāmām auklām un izmantojot citas tehnikas, kuras gan klipa veidotāji patur noslēpumā. Neskatoties uz to, ka jaunieši nav profesionāli aktieri, ar uzdevumu – tēlot, skatoties uz tukšu galdu, viņi tika galā ļoti labi. Rezultāts ir lielisks,» atzīst SIA «ESM GROUP» direktore Liene Siliņa.

RTU Informācijas centrs

8. jūlijs, 2011 plkst. 16:11