RTU studenti izveido eksperimentālu instalāciju, lai noskaidrotu mājvietas ietekmi uz cilvēku

19. oktobris, 2023
RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas un RTU Arhitektūras fakultātes studentu veidotā eksperimentālā instalācija.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centra (ZIC) Dizaina fabrika un RTU Arhitektūras fakultātes studenti piedalās žurnāla «Rīgas Laiks» rīkotajā sociālajā eksperimentā, iedzīvinot bijušā Pasaules tirdzniecības centra telpas Elizabetes ielā 2 jeb «mmājā» ar eksperimentālu instalāciju, kuras mērķis ir noskaidrot mājvietas ietekmi uz cilvēku.

Straujā tehnoloģiju attīstība pēdējo gadu laikā ir krasi izmainījusi cilvēka vajadzību psiholoģiju. Kas agrāk šķita prātam neaptverams, šodien jau ir kļuvis par normu. Kā šīs pārmaiņas ietekmē mūsu dzīves kvalitāti – vai esam kļuvuši laimīgāki, vai dzīvojam drošāk un ērtāk? Atrast atbildi uz šiem jautājumiem var «mmājā» (Elizabetes ielā 2), kur ir apskatāma RTU ZIC Dizaina fabrikas un RTU Arhitektūras fakultātes studentu veidotā eksperimentālā instalācija.

Par eksperimenta dalībnieku var kļūt ikviens – apmeklējot instalāciju, katram ir iespēja palūkoties uz savu dzīves vidi un veidot savu dzīves telpu izstādi. Instalācija ir iekārtota divās telpās: vienā apmeklētājs ir aicināts aplūkot savu dzīves telpu no malas un aizdomāties par elektronisko iekārtu lomu savā dzīvā un mājoklī. Otrā telpā apmeklētājs pats var kļūt par izstādes veidotāju, pievienojot uz sienas savas dzīves telpas foto, ko ir iespējams arī izdrukāt uz vietas.
Instalācija apmeklētājiem pieejama katru dienu no plkst. 10 līdz 20 «mmājas» 4.stāvā, 418. un 419. telpā.

Iniciatīvu par «mmājas» ieņemšanu un iedzīvināšanu atbalsta arī citas augstskolas – Latvijas Mākslas akadēmija, Latvijas Universitāte un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija. Organizatori ir iecerējuši līdz žurnāla «Rīgas Laiks» 30 gadu dzimšanas dienai, kas tiks atzīmēta no 6. līdz 12. novembrim, ēku veidot kā «domāšanai un sarunām labvēlīgu vietu, kur atgriezties pie sākumiem un pamatjēdzieniem, tos pārdomājot saistībā ar to, kas kopīgs zinātnei un mākslai, mākslai un mūzikai, mūzikai un politikai, politikai un teātrim, teātrim un reliģijai, reliģijai un dabai, dabiskajam un mākslīgi veidotajam, mākslīgi veidotajam un dabā atrodamajam, kā arī pārdomājot saistību starp valsts un dabas likumiem, dabas likumiem un dabas izmantošanu, dabiskās vides un apziņas vides piesārņojumu, brīvību un drošību.»

Saistītie tagi:

RTU Sabiedrisko attiecību departaments