RTU studenti iekļuvuši starptautiska tehnoloģiju konkursa otrajā kārtā

18. februāris, 2011

Latvijas studentu komanda, kuras sastāvā ir trīs Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) dalībnieki, 1214 komandu konkurencē ir iekļuvusi otrajā kārtā starptautiskā tehnoloģiju konkursā jauniešiem «Imagine Cup» kategorijā «Embedded Development».

Šī ir pirmā reize, kad Latvijas komanda ir tikusi otrajā kārtā, soli tuvāk konkursa finālam Ņujorkā un galvenajai balvai – 25 000 ASV dolāru apmērā. «Imagine Cup» 2010.–2011. gada konkursu vienojošā tēma ir «Iztēlojies pasauli, kur tehnoloģijas palīdz risināt smagākās problēmas».

Latvijas komandas piedāvātais risinājums konkursam ir unikālas iekārtas – autonomas, ar saules baterijām un akumulatoru darbināmas videokameras izveide. Komandas sastāvā ir četri dalībnieki – RTU studenti Gusts Linkevičs, Valdis Zobēla, Vladimirs Gramotņevs un Rīgas Starptautiskās ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolas studente Sarmīte Baranova.

«Uzvara sacensībās un saņemtā balva var lieliski kalpot kā starta kapitāls sava biznesa uzsākšanai un ideju īstenošanai dzīvē,» saka Tautvīds Dagis, konkursa koordinators Baltijā.
Komanda no Latvijas iesniegusi savu darbu vēl vienai konkursa kategorijai - «Digital Media».Iesniegtais darbs ir klasiska, ar krāsu zīmuļiem veidota animācija, kurā viss tiek apskatīts no Mātes zemes skatu punkta. Lai iekļūtu nākamajā kārtā, komandām ir jāvāc atbalstītāji – 20 komandas ar lielāko atbalstītāju skaitu iekļūs konkursa 2. kārtā. Balsošana sāksies 18. februārī «Imagine Cup» mājaslapā un turpināsies līdz 7. martam.

RTU Informācijas centers

18. februāris, 2011 plkst. 16:55