RTU studenti guvuši godalgotu vietu IT olimpiādē

13. decembris, 2010

Apvienotā Latvijas Universitātes (LU) un Rīgas Tehniskās universitātes studentu komanda «1337» ieguvusi otro vietu «Lattelecom Technology», «Microsoft Latvia», «IIBA» Latvijas nodaļas, «Accenture Latvija» un «FMS Group» rīkotajā IT olimpiādē, tādā veidā apliecinot, ka  ir spēcīgi IT speciālisti.

13.12.2010.

«Esošie un potenciālie informācijas tehnoloģiju (IT) jomas studenti ir tie, kuri var pārvērst realitātē ideju par Latviju kā IT lielvalsti pasaules mērogā. Lai šo mērķi sasniegtu, nepieciešami speciālisti, kuri ne tikai profesionāli strādā, bet ir arī IT jomas entuziasti. Rīkojot ITolimpiādi, katru gadu pārliecināmies, ka Latvijā IT nozarē top zinoši un talantīgi speciālisti,» ir pārliecināts «Lattelecom Technology» izpilddirektors Rinalds Sproģis.

Fināla sacensībās komandām bija jārisina atšķirīgas grūtības pakāpes programmēšanas uzdevumi, kas pietuvināti programmētāja ikdienas darbam, kā arī jāizstrādā lietojumprogrammas tālruņiem ar Windows Phone 7 operētājsistēmu, kas šobrīd ir sevišķi aktuāli. Papildus programmēšanai dalībniekiem bija jādemonstrē arī citas svarīgas IT prasmes – jāizstrādādatu bāzu projektējums, jāintervē klients un intervijas rezultāti jāapraksta programmatūras prasību specifikācijā.

Pirmo vietu olimpiādē ieguva LU komanda «Tornado», trešo vietu – LU komanda «AMP».

Papildinformācija – laikrakstā «Neatkarīgā Rīta Avīze Latvijai».

RTU Informācijas centrs

13. decembris, 2010 plkst. 12:02