RTU studenti gūst godalgotas vietas Eiropas BEST Inženieru sacensībās

6. septembris, 2011

Divas Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu komandas no 1. līdz 11. augustam piedalījās Eiropas BEST Inženieru sacensībās Turcijas pilsētā Stambulā, kur, sacenšoties ar studentiem no visas Eiropas konstruēšanas un situācijas analīzes kategorijās, guva 4. un 7. vietu.

Eiropas BEST (Board of European Students of Tehnology) Inženieru sacensībās Turcijas pilsētā Stambulā RTU Konstruēšanas kategorijas studentu komanda kopvērtējumā izcīnīja 4. vietu, bet situācijas analīzes(case study) kategorijā – 7. vietu.

Konstruēšanas kategorijas studentu komandā startēja Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes studenti Einārs Deksnis, Krišs Osmanis, LieneJureviča, Māris Bečs. Situācijas analīzes komandā startēja Arturs Stangainis un Pēteris Pastars (Būvniecības fakultātes studenti), EduardsVolkonovskis (Transporta un mašīnzinību fakultātes students), Lelde Timma (Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes studente).

Sacensības ilga sešas dienas, astoņas stundas dienā.

Konstruēšanas kategorijā dalībniekiem tika doti trīs uzdevumi:

1. Uzbūvēt mājas modeli, kas izmanto pēc iespējas vairāk dabīgās ārējas gaismas. Istabu apgaismojums tika mērīts, izmantojot luksmetru, un mājaivajadzēja būt labi apgaismotai no visām pusēm, neatkarīgi no saules stāvokļa.

2. Uzbūvēt ar hēliju pildītu gaisa kuģi dirižabli, kas varētu lidot, atrauties no zemes un pagriezties, lai paveiktu trasi pēc iespējas ātrāk. Komandām tika dotas 2 dienas, lai izveidotu savu risinājumu, notestētu to un prezentētu žūrijas priekšā.

3. Izveidot Rube Goldberg Machine – iekārtu, ko varētu ātri salikt kopā no iepriekš izveidotām sastāvdaļām. Iekārtai bija jābūt spējīgai izpildīt 5 misijas (apliet puķi, aizdedzināt sveci, izveidot ziepju burbuļus, iezvanīt riteņa zvanu un pacelt karogu) uz četrām platformām noteiktos laika posmos.

sit.analizes_komanda_500.jpgProblēmsituācijas analīzes kategorijā dalībniekiem bija jātiek galā ar uzdevumiem (problēmām), kas jāatrisina iespējami efektīvākā veidā, un noslēgumā šīs problēmas risinājums jāprezentē žūrijai. Šogad bija jātiekgalā ar 6 dažādiem situācijas analīzes uzdevumiem - no uzņēmumiem DeturGroup (Detur Group Companies ir ziemeļvalstu tūristu operatori, kas piedāvā atpūtas iespējas saulainākajos pasaules kūrortos), Kaspersky  (Eiropas lielākais antivīrusu programmu ražotājs) un Studentu organizācijas BEST.

Eiropas BEST Inženieru sacensības (EBEC) ir notikums, kas vienkopus pulcē labākos jaunos inženierus no 30 Eiropas valstīm un 90 Tehniskajām universitātēm. Šogad EBEC tikās 104 inženierzinātņu studenti, kas atlases kārtas bija izturējuši 13 reģionos. Finālisti tika atlasīti no vairāk nekā 5000 dalībniekiem, kuri startēja 1. kārtā.

Abas RTU studentu komandu atbalstīja viens no Latvijas vadošajiem elektronikas uzņēmumiem SIA «Hanzas Elektronika».

Plašāka informācija EBEC mājaslapā.

BEST Riga

6. septembris, 2011 plkst. 18:21