RTU studenti dubultaktīvi izmanto elektroniskās datubāzes

27. novembris, 2009

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti 2009./2010. akadēmiskā gada pirmajos divos mēnešos, salīdzinot ar šo pašu posmu pagājušajā gadā, dubultaktīvi izmantojuši elektroniskās datubāzes un citus e-resursus – plašākas nozīmes starptautisku mācību un zinātnisko literatūru un periodiku, recenzētos zinātniskos rakstus, konferenču materiālus.

27.11.2009.

Statistika liecina, ka kopējais veikto e-resursu datu pieprasījumuskaits no 232,9 tūkstošiem 2008. gada pirmajos divos studiju mēnešos(septembrī un oktobrī) pieaudzis līdz 500,1 tūkstošiem šajā pašā laikaposmā 2009. gadā.

Ievērojami palielinājies tādu internetā pieejamu starptautiska mēroga datubāzu kā Science Direct, EBSCO (Elton B. Stephens Company), Ebrary, Springer Link, Engineering Village, RUBRICON u. c. lietojums.

«Starptautiskas nozīmes datubāzu lietojuma aktivitātes pieaugums irbūtisks signāls tam, ka RTU uzlabojas studiju un pētniecības kvalitāte.To ietekmē pakāpeniska universitātes iekļaušanās Boloņas procesā.Aizvien aktīvāk iesaistoties starptautiskajos projektos, zinātnieki,mācībspēki un studenti nonāk pie atziņas, ka viņi darbojas pasaulesarēnā un konkurē globālajā tirgū, tāpēc aktīvi meklē pasaulē atzītaszinātniskās idejas un studiju materiālus,» stāsta RTU Zinātniskāsbibliotēkas direktore Aija Janbicka.

«Vēl viens būtisks aspekts, kura ietekmē RTU studentu un pētniekuinterese par elektroniskajiem resursiem ir palielinājusies, irjaunizveidotais intranet portāls «ORTUS»,kurā integrētās apakšsistēmas piedāvā lietotājiem draudzīgu vidi unmudina studiju un pētniecības procesā izmantot ērti lietojamasdatubāzes. RTU saviem studentiem piedāvā tūkstošiem e-grāmatu,zinātnisko žurnālu sējumu un konferenču krājumu ar informāciju parjaunākajiem sasniegumiem. Šobrīd RTU virtuālajā bibliotēkā ik minūtitiek atvērta kāda zinātniskā publikācija, konferenču krājuma raksts vaie-grāmata. Šī ir RTU studentu un mācībspēku iespēja iepazīties ne tikaiar pasaules vadošo universitāšu sasniegumiem, bet arī ar galvenajāmLatvijas zinātnieku publikācijām,» atzīst RTU rektora vietnieksinformācijas tehnoloģijas jautājumos Zigmunds Zitmanis.

RTU 2009. gadā ir abonētas 10 specializētas e-resursu datu bāzes.E-resursu datubāzu abonementus RTU nodrošina gan RTU Zinātniskābibliotēka, gan Izglītības un zinātnes ministrija, gan Kultūrasministrijas valsts aģentūra «Kultūras informācijas sistēmas». Datubāzēmvar piekļūt RTU studenti un darbinieki, izmantojot autorizētu pieejuRTU intranet portālā ORTUS.Lietotāju apmācības darbā ar datubāzēm veic RTU Zinātniskā bibliotēka.Datubāzu apraksti pieejami RTU mājaslapas sadaļā «Bibliotēka».

RTU Informācijas centrs

27. novembris, 2009 plkst. 10:22