RTU studenti devās mācību ekskursijā uz «DHL Latvia»

2. novembris, 2010

Aizvadītajā nedēļā Rīgas tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta Uzņēmējdarbības loģistikas programmas 4. kursa studenti devās ekskursijā uz pasaules loģistikas uzņēmumu SIA «DHL Latvia», kur iepazinās ar uzņēmuma darbinieku ikdienu un uzņēmuma darbības specifiku.

02.11.2010.

Kā informē SIA «DHL Latvia» Mārketinga projektu vadītāja Margarita Vermjulena, studenti tika iepazīstināti ar operatīvās nodaļas darbu, t. i., sūtījumu saņemšanu, šķirošanu, kā arī nodošanu piegādei: «DHL ir trīs biznesa vienības. Studentiem bija iespēja iepazīties tieši ar ekspress vienības darba procesu. Vispirms studenti apskatīja pašu sūtījumu šķirošanas procesu, kuru veic kurjeri, bet operatīvās daļas vadītājs pastāstīja, kādas darbības jāveic, lai sūtījums nonāktu līdz saņēmējam, izstāstot par piegādes ķēdi. RTU studentiem bija iespēja pašiem aizpildīt sūtījuma dokumentu - avio pavadzīmi, kā arī sūtījumu «ieskenēt». Pēc ieskenēšanas kurjers saņem informāciju par sūtījumu tā paņemšanai.»

Pēc iepazīšanās ar operatīvās nodaļas darbu topošie loģistikas speciālisti noskatījās kopējo uzņēmuma prezentāciju – informāciju par DHL uzņēmumu, kā arī par loģistikas nozari un tās īpatnībām kopumā.

Pēc divu stundu ekskursijas un prezentācijas studenti saņēma kontroldarbu, parādot, cik daudz uzzināja par DHL uzņēmumu un loģistikas procesiem, kā arī uzzināja, kas ir SIPOC (suppliers, inputs, process, outputs, customers) un uzzīmēja, kāda, viņuprāt, ir ekspress piegāžu SIPOC shēma.

SIA «DHL Latvia» ekskursijas studentiem organizē vienu reizi gadā. Šī bija trešā RTU studentu ekskursija uzņēmumā.

RTU Informācijas centrs

2. novembris, 2010 plkst. 18:08