RTU studente iegūst Armīna Rūša piemiņas stipendiju

24. oktobris, 2011

2011./2012. akadēmiskajā gadā 12 studenti – dažādu Latvijas studentu un studenšu korporāciju biedri – saņems Armīna Rūša piemiņas stipendijas, kuru kopējais apjoms ir 18 000 latu, vienam studentam paredzot stipendiju 1 500 latu akadēmiskajā gadā.

Armīna Rūša stipendiju saņems viena Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studente, septiņi Latvijas Universitātes (LU), trīs – Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) un viens Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) studenti.

Attēlā: studentu korporācijas «Lettonia» Filistru palīdzības biedrības valdes loceklis Roberts Rūsis un Armīna Rūša piemiņas stipendiāti: RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes studente Aiga Pabērza (studenšu korporācija «Staburadze») un Andrejs Jeršovs.
Foto: Toms Grīnbergs, Latvijas Universitātes Preses centrs

Latvijas Universitātes Fonda administrētā Armīna Rūša piemiņas stipendija ir veltīta Dr. Armīna Rūša, kas bija izcils advokāts un mācību spēks kā pirmskara Latvijas Republikā, tā arī ārzemēs, un viņa dēla Armīna I. Rūša piemiņai. Stipendija ir nodibināta ar mērķi studiju laikā atbalstīt spējīgus un centīgus Latvijas studentus un popularizēt studentu un studenšu korporāciju akadēmisko vienotību gan studiju laikā, gan ārpus tā. Stipendiju sava tēva un brāļa gaišai piemiņai ir izveidojis mecenāts Roberts Rūsis un viņa dēls Armīns Kārlis Rūsis.

Armīna Rūša piemiņas stipendija tiks piešķirta jau sesto gadu, līdz šim izmaksātas jau 57 stipendijas studentiem no dažādām Latvijas augstskolām. Šogad stipendiātiem piepulcējas vēl 12 studenti.

Informācija par LU Fondu:
Nodibinājums LU Fonds darbojas kopš 2004. gada un ir respektabla mecenātisma organizācija, kura rūpējas par izciliem, centīgiem (arī ar nepietiekamu materiālo nodrošinājumu) studentiem, maģistrantiem, doktorantiem, pedagogiem, zinātniekiem un par izciliem izglītības, zinātnes un kultūras darbiniekiem sadarbībā ar izglītību atbalstošiem mecenātiem un partneriem.

Papildu informācija.

24. oktobris, 2011 plkst. 15:28