RTU studente «Bez Tabu» demonstrē Latvijā pirmo velobraucēju drošības jostu

16. novembris, 2011

16.11.2011.{RTUSOCICONS}

«Bez Tabu» sižets. (15.45–20. min.)

Iestājoties rudens tumšajam gadalaikam, vēl vairāk aktualizējies jautājums par riteņbraucēju redzamību un drošību uz Latvijas ceļiem – toraidījuma sižetā atzīst arī aptaujātie cilvēki. Marianna, būdama riteņbraucēja, interesējusies par aprīkojuma tendencēm un cilvēku vēlmēm: «Pašlaik ir velobraucēju spilgtās vestes un, lasot velosipēdistuforumus, – ne visai patīkami ir vilkt. Jo tās vestes ir gan ceļstrādniekiem, gan policijai – nevar atšķirt. Vajadzēja izdomāt kaut ko funkcionālu ar elektroniku, un tāpēc nolēmu izgatavot velobraucēju jostu ar gaismiņām, lai Latvijas tumšajos apstākļos viņš būtu redzams».

Lampiņas sāk mirgot brīdī, kad jostas siksnas tiek aizpogātas. Turklāt – riteņbraucējs ir redzams ne tikai kustības laikā, bet arī brīdī, kad tas bremzē – lampiņas nostrādā gluži kā automašīnai. Starp citu – Marianna apstiprina, ka josta ir videi draudzīga: «Tur ir litija jona akumulators, kas lādējams caur datoru, tikai vajadzīgs USB vads».

RTU Informācijas centrs

16. novembris, 2011 plkst. 12:36