RTU stendā izstādes «Skola 2024» apmeklētāji varēs pārliecināties par STEM studiju nākotnes perspektīvām

21. februāris
.
.
.
Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Eksperimenti un radošās darbnīcas, informācija par studiju iespējām Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), diskusija par sieviešu karjeras ceļu STEM jomās, kā arī ekskursijas uz RTU fakultātēm un laboratorijām Ķīpsalas studentu pilsētiņā – tāds plašs aktivitāšu klāsts sagaida gadskārtējās izstādes Skola 2024» apmeklētājus. Pasākums notiks no 23. līdz 25. februārim starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, Ķīpsalas ielā 8.

Arī šogad, izstādē apmeklējot RTU stendu, interesenti varēs uzzināt par studiju iespējām RTU, jo būs iespēja satikt un aprunāties ar RTU fakultāšu un citu struktūrvienību studentiem. Par studijām stāstīs Būvniecības un mašīnzinību fakultātes, Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultātes, Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultātes un Inženierekonomikas un vadības fakultātes, kā arī Arhitektūras un dizaina institūta, RTU Latvijas Jūras akadēmijas un Jūrskolas, Olaines Tehnoloģiju koledžas, Inženierzinātņu vidusskolas un jaunizveidotās RTU Starptautiskās zinātņu un tehnoloģiju skolas pārstāvji. Bet atsevišķos stendos varēs satikt arī RTU Rīgas Biznesa skolas un RTU Liepājas Jūrniecības koledžas pārstāvjus. 

Varēs arī piedalīties dažādās aktivitātēs un aplūkot inženierzinātņu studentu un zinātnieku veikumu – dažādu produktu prototipus. RTU studenti demonstrēs dažādus ķīmijas un fizikas eksperimentus, demonstrējot, cik interesantas un aizraujošas var būt eksaktos un dabaszinātņu studijas, kā arī būs iespēja iejusties muitnieka lomā un meklēt kontrabandas preces, uzzināt par vides ilgtspējas aspektiem un inženierzinātņu lomu šajā jomā, kā arī pārbaudīt savas zināšanas par dažādiem būvniecības materiāliem, apskatīt mērniecības iekārtas un piedalīties erudīcijas konkursos. 

Piektdiena, 23. februāris

  • Plkst. 12.50 interesenti aicināti pulcēties pie RTU stenda, lai dotos ekskursijā uz RTU fakultātēm un laboratorijām studentu pilsētiņā Ķīpsalā.
  • Plkst. 14.30–15.00 uz izstādes skatuves «Saies» RTU Talantu programmas koordinators Aigars Asmis atklās, kādus ieguvumus studentiem sniedz dalība šajā programmā.  
  • Plkst. 12.00–14.00 tie, kuri domā par arhitektūras vai dizaina studijām un gatavojas kārtot zīmēšanas iestājpārbaudījumu, varēs izmēģināt roku zīmēšanas mini eksāmenā. 
  • Plkst. 14.00–18.00 RTU «Latvenergo» radošās laboratorijas pārstāvji demonstrēs savus darbus elektronikā un enerģētikā. 

Sestdiena, 24. februāris

  • Plkst. 10.00–14.00 RTU studiju programmas «Industriālais dizains» studenti demonstrēs savus radītos prototipus, bet pēcpusdienā būs iespēja uzbūvēt savu papīra tiltus un pārbaudīt to izturību.  
  • Plkst. 12.30–13.00 uz izstādes atvērtās skatuves norisināsies RTU organizētā diskusijā «Sievietes STEM», kurā piedalīsies RTU Ūdens sistēmu un biotehnoloģiju institūta vadošā pētniece Linda Mežule, RTU Doktorantūras procesa vadītāja Anda Barkāne un RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas vadītāja vadītāja Elīna Miķelsone. 
     

Svētdiena 25. februāris

  • RTU stendā būs iespēja spēlēt šahu un citas spēles, kā arī pārbaudīt savu līdzsvara izjūtu, izmantojot RTU zinātkāres centra «Futurimo Rīga» eksponātus. 
  • Plkst. 13.00–13.30 RTU Studentu parlamenta pārstāvji diskutēs par studenta dzīvi RTU. 
Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

21. februāris plkst. 18:20

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi