RTU speciālisti piedalās daudzdzīvokļu ēkas apkures sistēmas pilotprojekta radīšanā

23. novembris, 2011

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) speciālisti kopdarbībā ar SIA «Grandeg» radījuši pilotprojektu – daudzdzīvokļu ēkas apkures sistēmu, kā energoresursus izmantojot koksnes un biomasas granulas un saules enerģiju, vēsta laikraksts «Dienas Bizness».

Vienā projektā satilpinātas vairākas inovācijas, kas, pēc uzņēmuma domām, būs spēcīgs arguments granulu apkures ierīču lielākajai konkurētspējai gan Latvijā, gan Rietumu un Austrumu eksporta tirgos. Visas radītās inovācijas saistāmas ar efektīvu atjaunojamo energoresursuizmantošanu.

Uzņēmuma īpašnieks Andris Lubiņš atzinis, ka interesantākais jaunievedums ir  dūmvada pašattīrīšanās, izmantojot turbulenci. Tā ir radīta tehnoloģija, kuras ideja tika aizgūta RTU dzirdētajā lekcijā par turbulenci. Tehnoloģijas būtība – palielināta dūmvada sildvirsma un caurules iekšpusē iestrādātas plāksnītes, kas rada turbulenci.

RTU Informācijas centrs

23. novembris, 2011 plkst. 11:04