RTU Senāta priekšsēdētāja: «Lai jubilejas gadā izdodas ne tikai ražīgi strādāt, bet arī priecāties!»

14. oktobris, 2011

«Ar prieku un lepnumu par savu universitāti RTU Senāts šādā sastāvā aizvadījis universitāti līdz 150. jubilejai, bet jau jubilejas gadā, sākot no jūnija, tas strādās jaunā sastāvā. Lai jubilejas gadā izdodas ne tikai ražīgi strādāt, bet arī priecāties! Lai mūsu universitāte būtu vislabākā, visprogresīvākā un vismīlētākā studentu vidū!» uzrunājot RTU Senāta svinīgās sēdes dalībniekus, teica RTU Senāta priekšsēdētāja Māra Jure.

RTU Senāta svinīgā sēde norisinājās 14. oktobrī – RTU gadadienā, kurā simboliski tika atklāts RTU 150. jubilejas gads.

RTU Senāta priekšsēdētāja M. Jure svinīgajā sēdē atskatījās uz RTU 150 gadiem, zīmīgākajiem universitātes vēstures notikumiem un ēkām, kurās universitāte atradusies.

RTU Goda biedrs, LZA Senāta priekšsēdētājs akadēmiķis Jānis Stradiņš sveica RTU ar ieiešanu jubilejas zīmē, nolasīja referātu «Pauls Valdens un Rīgas Politehniskais institūts» un atzina, ka pēc mēneša notiks UNESCO Ģenerālasamblejas ssesija, kurā izlems, vai RTU 150. jubileja tiks iekļauta UNESCO 2012.–2013. gada svinamo dienu kalendārā.

Savukārt RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis, sveicot Senāta sēdes dalībniekus, atzina: «Tas, cik lielu svētku sajūtu radīsim visa nākamā gada garumā, ir atkarīgs no mums pašiem. Tāpēc aicinu visus klātesošos iesaistīties gan centralizētās svētku programmas īstenošanā, gan iniciēt un organizēt svētku pasākumus savās struktūrvienībās kopā arsaviem studentiem. Novēlu ne vien sajust un izbaudīt šos svētkus, bet arī radīt svētkus un iemācīt tos citiem.»

Pilna L. Ribicka uzruna.

Izsakot atzinību par īpašiem sasniegumiem, rektors pasniedza arī RTU Atzinības rakstus virknei RTU mācībspēku un darbinieku.

Jau ziņots, ka RTU 150.jubileja tiks svinēta 2012.gada 14.oktobrī. Visu 2011./2012.studiju gadu tiks īstenota plaša zinātnes, kultūras un sporta jubilejas pasākumu programma.

RTU (tolaik – Rīgas Politehniskā augstskola) ir pirmā augstākās izglītības mācību iestāde tagadējās Latvijas teritorijā, tā ir dibināta 1862. gada 14. oktobrī.

RTU Informācijas centrs

14. oktobris, 2011 plkst. 15:07