RTU jubilejā apbalvo izcilākos zinātniekus un mācībspēkus

12. oktobris, 2018
.
.
.
«RTU Gada zinātnieks 2018» - Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) vadošais pētnieks Jānis Ločs (no kreisās), «RTU Gada Jaunā zinātniece 2018» - MLĶF pētniece Arita Dubņika, «RTU Gada jaunais zinātnieks 2018» – Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes vadošais pētnieks Andis Supe. Foto: Elīna Karaseva, RTU

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), svinot savu 156. dzimšanas dienu, tradicionāli apbalvojusi izcilākos zinātniekus gan par ieguldījumu zinātnē, gan par radīto tehnoloģiju un produktu komercializāciju. Par atbalstu RTU tika sumināts Goda absolvents, toties RTU vēsturē pirmoreiz šogad tika apbalvoti gada izcilākie mācībspēki. 

Gada balvas zinātniekiem piešķir, izvērtējot vairāku kritēriju kopumu:  starptautiskas zinātniskās publikācijas, organizatorisko darbu pētniecībā, RTU piesaistītā finansējuma apjomu, pretendenta vadībā izstrādāto un aizstāvēto promocijas darbu kvalitāti un apjomu, iegūtos patentus un licences.

Vērtējot pēc šiem kritērijiem, balvu «RTU Gada zinātnieks 2018» saņēma Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) vadošais pētnieks Jānis Ločs. Balvu «RTU Gada Jaunā zinātniece 2018» ieguva MLĶF pētniece Arita Dubņika, savukārt  balvu «RTU Gada jaunais zinātnieks 2018» – Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes vadošais pētnieks Andis Supe. 

Jau otro gadu RTU sumina arī zinātniekus, kuri savus radītos produktus ir spējuši veiksmīgi komercializēt jeb valorizēt. Šogad Gada balvu valorizācijā saņēma Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta direktore profesore Dagnija Blumberga, kuras izstrādātās energoefektivitātes metodes izmanto uzņēmumi, mazinot cilvēka ietekmi uz klimatu. Šogad pirmoreiz Gada balva valorizācijā tika pasniegta arī studentam, un to saņēma MLĶF pētnieks Uldis Peipiņš par betulīna iegūšanas tehnoloģijas izstrādi. 

Šogad pirmoreiz RTU sveica arī savus labākos mācībspēkus. «Akadēmiskās izcilības gada balva 2018» tika pasniegta Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) asociētajai profesorei Allai Anohinai-Naumecai, savukārt «Gada jaunā mācībspēka goda nosaukumu 2018» saņēma Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) lektors Leonards Budņiks. 

Vēl trīs mācībspēki – IEVF dekāne Elīna Gaile-Sarkane, MLĶF profesore Svetlana Čornaja un DITF profesore Inta Volodko – saņēma attīstības grantus. Naudas balvas labākajiem mācībspēkiem un attīstības grantus atbalstīja RTU absolventa un bijušā rektora vietnieka Aigara Ločmeļa uzņēmums «Industry Service Partners». 

Savukārt par ilggadēju atbalstu inženierzinātņu studijām tituls «RTU Goda absolvents» tika piešķirts AS «HansaMatrix» valdes priekšsēdētājam Ilmāram Osmanim. Viņš ir nodibinājis un ik gadu piešķir «HansaMatrix» stipendiju bakalaura un maģistra līmeņa studentiem, kā arī veicina aktīvu elektronikas nozares sadarbību ar RTU, piedāvājot studentiem prakses vietas un industrijai nepieciešamo pētījumu tematus. 

RTU ir pirmā Latvijas teritorijā izveidotā augstskola, kas dibināta 1862. gada 14. oktobrī. 

RTU 156 gadu jubilejas pasākumi

 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

12. oktobris, 2018 plkst. 16:02

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi