RTU saņems miljonu dienesta viesnīcu ēku siltināšanai

17. septembris, 2010

Ceturtdien, 16. septembrī, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors akadēmiķis Ivars Knēts Vides ministrijā svinīgi parakstīja līgumu par 1 000 000 latu finansējuma saņemšanu energoefektivitātes paaugstināšanai RTU studentu dienesta viesnīcās Rīgā, Āzenes ielā 22, 22a.

17.09.2010.

Projekta kopējās izmaksas – 1 288 475 latu.

Vienlaikus ar RTU atbalstu energoefektivitātes projektu īstenošanai saņems arī citas lielākās Latvijas augstskolas: gan valsts augstskolas (Rēzeknes augstskola, LLU, Latvijas Jūras akadēmija u. c.), gan privātāsaugstskolas (RSEBAA, Rīgas Aeronavigācijas institūts, LPU filiāle RīgasTeoloģijas institūts). Kopumā šiem projektiem piešķirti vairāk nekā 7 miljoni latu.

Finansējums apstiprinātajiem atklāta konkursa «Energoefektivitātes paaugstināšana augstākās izglītības iestāžu ēkās» projektiem tiks nodrošināts no Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI). KPFI finansētā atklātā konkursā «Energoefektivitātes paaugstināšana augstākāsizglītības iestāžu ēkās» ietvaros kopā tika saņemti 34 projektu pieteikumi, no kuriem 20 tika atbalstīti. 85 % no konkursa projektu kopējām attiecināmajām izmaksām sedz KPFI. Pārējās attiecināmās izmaksas(ne mazāk kā 15 % no kopējām attiecināmajām izmaksām) sedz projekta iesniedzējs, kurš noslēdzis līgumu ar Vides ministriju par projekta īstenošanu. Konkursa ietvaros apstiprinātajos projektos paredzētās aktivitātes finansējuma saņēmējs īsteno līdz 2011. gada 1. decembrim.

Vides ministrs Raimonds Vējonis norāda, ka šo projektu realizācija ir ieguldījums ne tikai Latvijas ekonomikas attīstībā, bet arī netiešas investīcijas vides izglītībā. Tā kā daļa no atbalsta saņēmējiem gatavo speciālistus tieši energoefektivitātes sektorā. Tāpēc īpaši nozīmīgi ir sniegt studentiem iespēju redzēt šādu projektu ietvaros sasniegtos rezultātus un to nozīmību visas Latvijas vides un ekonomikas kontekstā.

RTU Informācijas centrs

17. septembris, 2010 plkst. 12:11