RTU saņem iespēju realizēt jaunu stipendiju veidus studentiem un zinātniekiem

14. jūlijs, 2011

Šodien VID apstiprinājis nodibinājuma «Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Attīstības fonds» trīs stipendiju nolikumus, kas dod iespēju realizēt jaunu stipendiju veidus studentiem un zinātniekiem.

Stipendija «Par sasniegumiem studijās» paredzēta kā stimuls studentiem, kuri studijās uzrādījuši labus un teicamus rezultātus, izstrādājuši pētniecības projektus augstākās izglītības iestāžu vai to sadarbības partneru attīstībai u. tml.

Stipendija «Par sasniegumiem zinātnē un pētniecībā» būs atbalsts studentiem, zinātniskajam personālam un citām zinātnē un pētniecībā iesaistītām personām, kuras sniegušas nozīmīgu ieguldījumu zinātnes veicināšanā un pētījumu veikšanā.

Savukārt stipendija «Praktisko iemaņu veicināšanai» galvenokārt paredzēta kā stimuls praktisko iemaņu iegūšanai noteiktā periodā stipendijas finansētāja vai sadarbības partnera organizācijās.

Pamatojoties uz šiem nolikumiem, nodibinājums «RTU Attīstības fonds» sadarbībā ar uzņēmumiem un organizācijām, piešķirot finanšu līdzekļus stipendiju izmaksai, varēs veidot jaunus stipendiju konkursus atbalstot spējīgākos un sasniegumiem bagātākos studentus uz zinātniekus.

«RTU Attīstības fonds sadarbībā ar uzņēmumiem jau agrāk veiksmīgi realizējis dažādus stipendiju projektus,» pastāstīja nodibinājuma «RTU Attīstības fonds» izpilddirektors Artūrs Zeps. «Taču tagad mums būs vēl lielākas iespējas veicināt studiju rezultātu izaugsmi, motivēt zinātniekus jaunu pētījumu veikšanai, kā arī stimulēt studentus iesaistīties ārpusstudiju aktivitātēs.»

Nodibinājums «RTU Attīstības fonds» ir dibināts ar mērķi sekmēt augstākās izglītības attīstību Latvijā, lai veicinātu tās atbilstību sabiedrības vajadzībām un tirgus prasībām, veicinātu izglītības līmeņa celšanu un jaunu speciālistu sagatavošanu, kā arī atbalstītu augstskolu attīstības programmu realizāciju, ne tikai izglītības iegūšanai, bet arīzinātnisko pētījumu veikšanai.

Nodibinājumam «RTU Attīstības fonds» ir piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss, kas ziedotājiem dod tiesības saņemt uzņēmumu ienākuma nodokļa atlaidi saskaņā ar likuma «Par uzņēmumu ienākuma nodokli» 20'. panta noteikumiem.

RTU Starptautisko un sabiedrisko attiecību departaments

14. jūlijs, 2011 plkst. 16:24