RTU saņem augstu kvalitātes vadības novērtējumu – «Recognized by EFQM»

23. septembris, 2022
.
.
EFQM apbalvojumu RTU padomes priekšsēdētājam Andrim Vanagam (pirmais no kreisās) un RTU rektoram Leonīdam Ribickim pasniedza Latvijas Kvalitātes biedrības valdes priekšsēdētājs Mikus Zelmenis un viņa vietniece Vanda Novokšonova. Foto: Elīna Karaseva, RTU

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) 23. septembrī saņēma apbalvojumu – četru zvaigžņu novērtējumu «Recognized by EFQM», ko piešķir Eiropas Kvalitātes vadības fonds (European Foundation for Quality Management – EFQM), novērtējot universitātes ieviesto kvalitātes vadības sistēmu. 

«Šāda atzinība norāda, ka RTU ir skaidri definējusi savus sasniedzamos mērķus Latvijā un starptautiskajā mērogā, ir apzinājusi un cieši sadarbojas ar partneriem industrijā, nevalstiskajā sektorā un valdībā vienotu mērķu īstenošanai, kā arī ir skaidri redzamas universitātes pozitīvas attīstības un izaugsmes tendences ilgtermiņā,» uzskata RTU administratīvais direktors Juris Iljins. 

RTU apbalvojumu saņēma seminārā «Ceļā uz izcilību», un RTU rektoram Leonīdam Ribickim un RTU padomes priekšsēdētājam Andrim Vanagam to pasniedza Latvijas Kvalitātes biedrības valdes priekšsēdētājs Mikus Zelmenis un viņa vietniece Vanda Novokšonova. 

Lai sasniegtu EFQM kvalitātes standartus, RTU ir veikusi nozīmīgas pārmaiņas, iegūstot objektīvus un kvalitatīvus datus un veidojot modernu pārvaldes sistēmu. Ir izveidotas spēcīgas datu analītiķu vienības – Zināšanu vadības centrs un Kvalitātes vadības un ilgtspējas nodaļa. Ir izveidotas operatīvo, stratēģisko un snieguma datu analītikas IT sistēmas un nepieciešamās sistēmu integrācijas, ieviesti mākslīgā intelekta algoritmi datu apstrādē, kā arī attīstīta sadarbība ar dažādām valsts un privātajām institūcijām, lai iegūtu datus, kas nav publiski.

Kvalitātes vadība ir viens no galvenajiem mehānismiem, kas palīdz īstenot universitātes stratēģiskos plānus, tāpēc RTU jau 2016. gadā pieņēma lēmumu savā pārvaldības modelī integrēt EFQM principus, lai ilgtermiņā nodrošinātu izaugsmi un uzlabotu studiju un procesu kvalitāti. RTU sešus gadus ir mērķtiecīgi strādājusi, pilnveidojot universitātes iekšējās sistēmas, integrējot un uzlabojot procesus un veidojot kvalitātes sistēmas ciešāku sasaisti ar universitātes stratēģiju. 

EFQM apbalvojuma pasniegšanas svinīgā ceremonija un seminārs «Ceļā uz izcilību»

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

23. septembris, 2022 plkst. 13:28

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi