25. oktobris, 2010
.
.
.

Aizvadītajā nedēļas nogalē norisinājās Latvijas XXI Universiāde šahā. RTU komandas pārstāvji bija pārliecinoši pirmie gan komandu, gan individuālajā ieskaitē, izcīnot visas četras zelta medaļas un vienu bronzas medaļu.

25.10.2010.

RTU komanda bija vienīgie, kuri dalībai sacensībās pieteica maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu un viennozīmīgi labāko, iespējamo sastāvu. Arī sīvākie konkurenti – LU bija savākuši spēcīgu un pieredzējušu komandu, tomēr RTU bija turnīra favorīti. Vīriešu komandu pārstāvēja FIDE meistars, Egons Lavendelis (Latvijas reitings – 2346, DITF), Mihails Gutmans (2141, TMF), Kristaps Kalniņš (2280, BF), kuru rezultāti tika ņemti vērā komandu vērtējumā, kā arī Juris Krastiņš (2044, TMF) un Jānis Bagātais (2067, DITF). Sieviešu komandas sastāvā bija lielmeistare Laura Rogule (2255, TMF) un Jana Larionova (1850, TMF).

Komandu vērtējumā RTU vīriešu komanda ieņēma pirmo vietu ar iegūtajiem 15 punktiem no 21 iespējamajiem, savus tuvākos sekotājus – LU komandu apsteidzot ar 4,5 punktu atrāvienu. Trešajā vietā ierindojās LLU komanda 8,5 punktiem. Arī RTU sieviešu komanda pārliecinoši ieņēma pirmo vietu ar 8 no 14 iespējamajiem punktiem, otrajā vietā esošās LU pārstāves apsteidza par 2 punktiem un trešo vietu – LLU pārstāves par 4 punktiem.

Individuālajā vērtējumā pirmo vietu ar 6 punktiem no 7 iespējamajiem dalīja RTU komandu līderi – L. Rogule, kura arī ir uzvarētāja sieviešu konkurencē un E. Lavendelis, aiz sevis atstājot Valdi Saulespurēnu no LU, kurš ieguva 5,5 punktus. Jāatzīmē ļoti nozīmīgā sacensību 3. kārta, kurā risinājās ļoti svarīgas un zināmā mērā izšķirošas partijas. E. Lavendelis ar melnajiem uzvarēja turnīra reitingfavorītu – V. Saulespurēnu, K. Kalniņš pieveica Igoru Volodinu un L. Rogule – Madaru Orlovsku, visi pretinieki pārstāvēja LU komandu. Līdz ar to RTU izdevās izvirzīties vadībā un, neskatoties uz atsevišķām neveiksmēm vēlākās kārtās, saglabāt to līdz pat pašām sacensību beigām. Visi RTU pārstāvji cīnījās godam un sasniedza labus rezultātus. Bez iepriekš minētajiem zelta medaļu ieguvējiem, jāatzīmē M. Gutmana iegūtā bronzas medaļa vīriešu konkurencē, viņa koeficients izrādījās labāks nekā komandas biedra – K. Kalniņa. 8. vietā ierindojās J. Krastiņš un 11. vietā J. Bagātais, 6. vietu sieviešu konkurencē un 17. vietu kopvērtējumā ieņēma J. Larionova.

RTU Sporta klubs sveic visus RTU šahistus! Paldies treneriem Katrīnai Šķiņķei un Egonam Lavendelim!