RTU sadarbosies ar Baku Valsts universitāti

25. maijs, 2010

Pirmdien, 24.maijā, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors Ivars Knēts un Baku Valsts universitātes rektors  Abels Magerramovs parakstīja nodomu protokolu par abu universitāšu sadarbību gan studentu un mācībspēku apmaiņas organizēšanā, gan par kopīgu pētniecības projektu īstenošanu, vēsta Azerbaidžānas Izglītības ministrijas mājaslapa.

25.05.2010.

Nodomu protokola parakstīšana bija viena no pirmajām aktivitātēm Azerbaidžānas – Latvijas izglītības forumā, kas no 24. maija līdz 26. maijam notiek Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku ar nolūku veicināt Latvijas augstākās izglītības eksportspēju un starptautiskās sadarbības iespējas.

Sarunās ar Azerbaidžānas izglītības ministru, Latvijas izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe ir guvusi apstiprinājumu, ka Azerbaidžānas puse plāno iekļaut Latviju to valstu skaitā, uz kurām braucot studēt, Azerbaidžānas jauniešiem būs iespēja saņemt Azerbaidžānas valsts stipendijas. Tāpat ministri bija vienisprātis, ka Azerbaidžānas – Latvijas izglītības forums dod labas iespējas gan stiprināt valstu attiecības, gan arī veidot kontaktus, tādējādi turpinot praktiski īstenot 2006. gadā Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un Azerbaidžānas Izglītības ministrijas parakstīto līgumu.

Azerbaidžānas – Latvijas izglītības forumu organizē Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas vēstniecība Azerbaidžānā un Ārlietu ministrija sadarbībā ar vairākām Latvijas augstskolām un Azerbaidžānas pusi.

Latviju forumā kopumā pārstāv 14 augstskolas: Banku Augstskola, Daugavpils Universitāte, J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija, Latvijas Jūras akadēmija, Rīgas Stradiņa universitāte, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija, Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Universitāte, Ventspils Augstskola, Vidzemes augstskola, sociālā darba un sociālās pedagoģijas augstskola «Attīstība», Informācijas sistēmu menedžmenta augstskola, Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskola, kā arī – biznesa augstskola «Turība».

RTU Informācijas centrs

25. maijs, 2010 plkst. 17:35