RTU sadarbībā ar RPIVA realizē ESF projektu

6. novembris, 2013

Saistībā ar projektu «Atbalsts studijām Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas doktora studiju programmā «Pedagoģija»» īstenota sekmīga sadarbība starp Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmiju (RPIVA) un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Humanitāro institūtu.

Projektā RTU profesores Anita Lanka un Airisa Šteinberga vada doktorantu zinātnisko darbu izstrādi nozaru pedagoģijā (arodpedagoģijā) RPIVA doktorantūras programmā «Pedagoģija». A. Lanka darbojas kā Doktorantūras padomes locekle, eksāmena komisijas locekle priekšmetā «Vispārējā pedagoģija» un promocijas darbu recenzente. Profesore A. Lanka doktorantiem vadījusi semināra nodarbību par tematu «Jaunākie pētījumi humānās pedagoģijas paradigmā». RPIVA doktoranti ik gadu piedalās RTU zinātniskajās konferencēs, kā arī RTU studenti piedalās RPIVA jauno zinātnieku konferencēs, kuru darbus recenzē RPIVA docētāji. Lai nodrošinātu plašāku bāzi pētījumiem, doktorantiem nodrošināta pieeja bibliotēku fondiem un elektroniskajām datu bāzēm partneru augstskolās.

Projekta kopējo aktivitāšu finansējums plānots 104 458 LVL apjomā, t. sk. ESF finansējums – 97 511 LVL un valsts budžeta finansējums – 6 947 LVL. Projekta ieviešanas periods ir 44 mēneši – no 2012. gada 2. janvāra līdz 2015. gada 31. augustam.

Projekts nodrošinās horizontālās prioritātes «Vienlīdzīgas iespējas» ievērošanu un pasākumus dzimumu līdztiesības, aktīvās novecošanās un invalīdu tiesību jomā. Projekta sadarbības partneris Rīgas Tehniskā universitāte, kas projekta ietvaros sniedz konsultācijas.

Zinātņu prorektora dienests

6. novembris, 2013 plkst. 16:17