RTU sadarbībā ar «Digital Mind» izstrādājis mazā biznesa vadības rīka prototipu

27. jūnijs, 2011
.
.
.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes studenti sadarbībā ar Latvijas informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmumu AS «Digital Mind» izstrādājuši biznesa izmaksu analīzes un vadības rīka prototipu, kas pielāgots maziem un vidējiem uzņēmumiem (MVU), to skaitā arī mikrouzņēmumiem.

Rīka prototipā MVU vajadzībām pielāgota metodika, kas katram biznesa procesa solim piemēro attiecīgas izmaksas un tad veic šo izmaksu uzskaiti un analīzi. Rīka prototipa nosaukums ir «LW ABC». Tā ir atsauceuz metodikas nosaukumu angļu valodā («activity-based costing» jeb ABC).Savukārt «LW» nozīmē, ka rīks ir viegla jeb vienkārša versija (no angliskā «light weight»).

MVU pielāgota biznesa izmaksu analīzes rīka izveides iniciatore ir RTU profesore Mārīte Kirikova, kura kopā ar studentiem vēlējās risināt šādu uzdevumu.

Pēc profesores teiktā, sadarbība ar uzņēmumiem dod studentiem iespējupielietot savas zināšanas praksē, veicot tādus uzdevumus, ar kādiem būsjāsaskaras darba dzīvē pēc studiju pabeigšanas. «Tas paaugstina studentu motivāciju iedziļināties pasniegtajos priekšmetos, jo parāda, kā viņi universitātē iegūtās zināšanas, prasmes un kompetences varēs izmantot savā profesionālajā darbībā. Sadarbība ar uzņēmumiem arī paplašina iespējas studiju laikā iesaistīt studentus uzņēmumiem svarīgu zinātnisku un praktisku problēmu risināšanā.»

Kā ziņo «Digital Mind» pārstāvji, par «LW ABC» prototipa pārvēršanu komerciālā produktā vēl jāvienojas, jo iestrāde ir pārsvarā RTU studentudarbs profesores Kirikovas vadībā ar «Digital Mind» speciālistu piedalīšanos, sniedzot konsultācijas. Projekta īstenošanā piedalījušies,ne vien Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes, bet arī Inženierekonomikas un vadības fakultātes pētnieki un studenti.

M. Kirikova sarunā ar portālu «Nozare.lv» teica, ka «LW ABC» galējai izstrādei varētu piesaistīt kādu trešo pusi, jo RTU vairs neesot līdzekļu programmatūras tālākai attīstībai un arī «Digital Mind» šim nolūkam patlaban nevarot atvēlēt savus resursus.

Sadarbība ar «Digital Mind» – uzņēmumu, kas specializējas biznesa procesu analīzes un vadības risinājumos, – sākās krīzes laikā, bet, ekonomiskai situācija nedaudz uzlabojoties, kompānija tagad velta visas pūles savu esošo komerciālo produktu attīstībai un pārdošanai.

Kā skaidroja M. Kirikova, «LW ABC» prototipa izstrāde bija zinātnisksprojekts, kuram izmantota daļa no ierobežotiem RTU līdzekļiem, kas atvēlēti zinātniskai pētniecībai. Prototips pielāgots kādas mazas piensaimniecības vajadzībām, taču pat mazu uzņēmumu prasības var būt dažādas, un to biznesa procesi dažkārt ļoti sarežģīti.

Profesore atzina, ka tieši maziem uzņēmējiem, kam ir neliela pieredze darbā ar IT sistēmām, ir vajadzīga vienkāršība, – kaut vai rādītāju svārstības redzēt kā krāsainus stabiņus, – taču piebilda, ka, «jo lielāka vienkāršība lietotājam, jo sarežģītāki IT procesi, kas to atbalsta».

RTU Informācijas centrs

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

27. jūnijs, 2011 plkst. 17:12

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi