RTU rosina par karjeras veidošanu domāt jau pamatskolā

28. jūnijs, 2011

27. jūnijā ar svinīgu atklāšanas ceremoniju «Swedbank» centrālās ēkas 25. stāvā sākās RTU pirmā vasaras nometne 8. un 9. klases skolēniem «Pasaule pieprasa tehniskos prātus», kas ilgs līdz 3. jūlijam. Nometnē piedalās 30 jaunieši no visiem Latvijas reģioniem.

Skatīt galeriju

«Laikā, kad strauji mainās pieprasījums par labu tehniskajām zinātnēm, esam nolēmuši paši spert pirmo soli pretim potenciālajiem studentiem, jau pamatskolas laikā piedāvājot iespēju iepazīties ar universitātē notiekošo. 8. un 9. klase ir laiks, kad daudzi vēl nav izlēmuši, ko darīt, bet tas ir arī nozīmīgs laiks, lai formētu priekšstatu par to, kas ir tehnoloģiskā universitāte,» LTV1 ziņuraidījumā «Panorāma» (27.06.2011.) sacīja RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis.

Sižets par RTU organizēto skolēnu nometni «Pasaule pieprasa tehniskos prātus» skatāms arī 29. jūnija LNT raidījumā «900 sekundes» (sižeta sākums 20:57). Sižeta filmēšanas dienā skolēni veidoja finiera sendvičus RTU Materiālu un konstrukciju institūta laboratorijā.

skolenu_vasaras_skola_500px.jpgJau ziņots, ka nometneslaikā skolēni iepazīsies ne tikai ar dažādām RTU fakultātēm, bet arī tiksies ar RTU studējošajiem ārvalstu studentiem, RTU Studentu parlamenta pārstāvjiem, Robotikas klubu, RTU Zinātnisko bibliotēku, apmeklēs Latvijas Banku un RTU Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centru, darbosies dažādās radošās darbnīcās, iepazīstot inženieru laboratorijas un zinātnieku izgudrojumus.
Skolēniem nometnes laikā tiks piedāvātas arī sporta nodarbības, būs iespēja iepazīt Vecrīgas arhitektūru un apmeklēt Jūgendstila muzeju.

Lai pieteiktos nometnei, skolēniem bija jāuzraksta eseja «Kā es redzu savu nākotni un pasaules attīstību pēc 10 gadiem».

sponsori_vasaras_nometne.png

Nometni atbalsta: «Fazer», «Pasažieru vilciens», «Swedbank»,  «Tallink», «Venden» un RTU struktūrvienības.

Vairāk informācijas par nometni www.rtu.lv/skolenunometne.

SSAD

28. jūnijs, 2011 plkst. 9:53