RTU Robotikas klubs organizē rudens sacensības

16. novembris, 2010

Novembra pēdējā sestdienā, 27. novembrī, no plkst. 12 izstādes «Tech Industry 2010» laikā Ķīpsalas izstāžu hallē notiks «Robotika 2010: rudens sacensības», kurās Latvijas robotikas entuziastu veidotie sumo roboti sacentīsies ringā. Tāpat Ķīpsalā izstādes apmeklētāji varēs iepazīties ar robotikas kustību Latvijā un robotikas aktivitātēm.

16.11.2010.

Lai pieteiktos sacensībām, dalībniekiem ir jāaizpilda online pieteikuma anketa, kur jānorāda vēlamās disciplīnās un kontaktinformācija. Pieteikuma anketu var atrast «Robotikas» mājaslapā.

Sacensības norisināsies trijās disciplīnās: mini sumo robotu disciplīnā (tradicionālā japāņu cīņa mini SUMO robotu izpildījumā, robotu svara ierobežojums ir 0,5 kg, bet horizontālo dimensiju – 10x10 cm); trīs kilogramu sumo robotu disciplīna (tradicionālā japāņu cīņa SUMO robotu izpildījumā, robotu svara ierobežojums ir 3 kg, bet horizontālo dimensiju – 20x20 cm); Roomba sumo robotu disciplīnā (iRobotputekļusūcēju robotu SUMO cīņas).

Sacensību dalībnieku roboti savā starpā cīnīsies par čempiona tituliem katrā disciplīnā.

Izstādes apmeklētājiem būs iespēja vērot sumo robotu sacensības. Sumorobotu uzdevums ir izstumt no sacensību ringa pretinieka robotu. Šie roboti ar sensoriem spēj atšķirt pretinieku un sacensību ringa robežas.

Izstādes «Tech Industry 2010» laikā Ķīpsalas izstāžu hallē «Robotikas» stendā apmeklētāji varēs iepazīties ar robotikas kustību Latvijā un 2010./2011. gadā plānotajām aktivitātēm. Būs iespēja vērot dažādus robotus darbībā.

Robotika ir inženierzinātne par robottehnoloģijām, to projektēšanu unbūvēšanu, kā arī programmēšanu. Robotika ir starpdisciplināra nozare, kas saistīta ar elektroniku, mehāniku un datorzinātni. Aktīva robotikas kustība Latvijā sākās 2007. gadā, kad Rīgas Tehniskajā universitātē aktīvi sāka darboties Robotikas klubs un norisinājās pirmās «Robotikas» sacensības.

Papildu informācija:
Viktorija Klimko, projekta «Robotika» koordinatore