RTU Robotikas kluba robotam sudraba medaļa pasaules robotu čempionātā

28. aprīlis, 2010
.
.
.

Svētdien, 25. aprīlī, ASV, Sanfrancisko noslēdzās pasaules robotu čempionāts, kurā RTU Robotikas kluba biedrs un bijušais Transporta un mašīnzinību fakultātes students Māris Ābele izcīnīja sudraba godalgu.

28.04.2010.  Skatīt galeriju

robogames_big.jpg«Robogames», sauktas arī par Robotu Olimpiādi, ir pasaulē lielākās robotu sacensības, un tajās ir piedalījušies 37 valstu pārstāvji. Latvijai šis bija debijas gads.

Šogad no 23. līdz 25. aprīlim vairāk nekā 500 roboti mērojās spēkiem 53 dažādās disciplīnās. Roboti spēlēja boulingu, futbolu, hokeju, piedalījās dažādās veiklības, ātruma, spēka un orientēšanās sacensībās, cīnījās saskaņā ar kung-fu, sumo un peintbola noteikumiem.

Romantiskāk noskaņotie roboti arī gleznoja un spēlēja mūzikas instrumentus. Skatītājiem noderīgākā disciplīna iespējams bija robotu–bārmeņu sacensības, bet adrenalīnu visvairāk izsauca robotu kaujas «gandrīz bez noteikumiem», kas norisinājās speciālā ringā aiz bruņustikla.

Robotiem līdzi bija devušies arī ap 700 inženieri no visām pasaules malām. Latvijas godu ar četriem robotiem aizstāvēja Māris Ābele no Rīgas Tehniskā universitātes un Ēriks Zaharans no Latvijas Universitātes.

Māra Ābeles robots «Tačka» izcīnīja sudraba godalgu 3 kilogramu Robotu Sumo sacensībās, bet otrs Latvijas robots šajā disciplīnā ierindojās 4. vietā.

Godalgotos robotus jau sestdien, 1. maijā, cīņas ringā varēs apskatīt RTU Lielajā aulā, Kaļķu ielā 1, kur norisināsies ikgadējās robotikas sacensības «Robotika 2010» un Baltijas ceļojošā kausa «Baltic Robot Sumo» Rīgas kausa izcīņas posms.

Vislielāko autonomo sumo robotu disciplīnā ASV Baltijas valstu pārstāvji pierādīja, ka ir līderi pasaules mērogā, jo visas četras pirmās vietas izcīnīja Latvijas un Lietuvas pārstāvji – 1. un 3. vietu ieņēma pašreizējais Eiropas čempions – Vitālijs Rodnovs no Lietuvas.

Latvijas robotikas entuziasti uz ASV brauca ar uzņēmuma «Terra Virtuala» atbalstu.