RTU rīko starptautisku zinātnisku konferenci «Inter-Academia 2010»

4. augusts, 2010

No š. g. 9. līdz 12. augustam Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) rīko starptautisku zinātnisku konferenci «Inter-Academia 2010». Konference veltīta pasaules zinātniskās pētniecības un izglītības jautājumiem. Tajā piedalās 150 dalībnieki no 15 valstīm.

10.08.2010.  Skatīt galeriju

inter-academia_2010.jpg

Konferences atklāšana notika 10. augustā plkst. 9 RTU centrālajā ēkā, Kaļķu ielā 1, Lielajā aulā. Tās dalībniekus uzrunāja RTU rektors akadēmiķis I. Knēts, zinātņu prorektors akadēmiķis L. Ribickis, konferences priekšsēdētājs profesors A. Medvids un Šizuokas Universitātes Starptautiskā centra direktors profesors H. Murai.

Konferences «Inter-Academia 2010» mērķis ir veicināt studentu un jauno zinātnieku piesaisti zinātniskajai pētniecībai, dalīties ar jaunākajiem atklājumiem un pētniecības tendencēm un veidot starptautiskus sadarbības projektus. Konferences gaitā notiks semināri un diskusijas dažādos zinātnes virzienos, piemēram, nanotehnoloģijās, mehatronikā, biomedicīnā, datorzinātnē, plazmas fizikā, fotonikā, elektronikā u. c., kas dalībniekiem dos iespēju iegūt zināšanas savā zinātnes nozarē un paplašināt redzesloku citās zinātnes jomās.

Starptautiskā zinātniskā konference «Inter-Academia 2010» vienkopus pulcē pasaulē atzītus pētniekus un jaunos zinātniekus, nodrošinot zināšanu pārmantojamību. Konferencē iekļautas gan universitāšu pētnieku, gan studentu zinātniskās pētniecības darbu prezentācijas, piesaistīto referentu uzstāšanās, diskusijas, kā arī sociālo daļu, kurā dalībniekus iepazīstinās ar Latvijas kultūru un tradīcijām.

Šādas konferences kļuvušas par nozīmīgu zinātnisku tradīciju kopš 2002. gada, kad Bratislavā (Slovākijā) tika organizēta pirmā «Inter-Academia» konference.

«Inter-Academia» ir starptautiska deviņu universitāšu apvienība, kurā darbojas universitātes no Eiropas (Budapeštas Tehnoloģiju un ekonomikas universitāte (Ungārija), Jasu Universitāte (Rumānija), Vupertāles Universitāte (Vācija), Comenius Universitāte Bratislavā (Slovākija), MasarykUniversitāte Brno (Čehija), Gomeļas Valsts universitāte (Baltkrievija),Rīgas Tehniskā universitāte (Latvija) un Japānas Šizuokas Universitāte,kas ir šīs universitāšu apvienības dibinātāja.

Vairāk informācijas.

SSAD