RTU rīko pieņemšanu ārzemju studentiem

19. novembris, 2009

Par godu Latvijas Republikas Proklamēšanas dienai ceturtdien, 19. novembrī, Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) rīkoja pieņemšanu ārzemju studentiem. Pieņemšanas mērķis – veicināt tolerances veidošanos pret ārzemju studentiem Latvijā.

19.11.2009.  Skatīt galeriju

asd_pienemsana.jpg Uzrunu ārzemju studentiem teica RTU mācību prorektors profesors Uldis Sukovskis, ar īsu ieskatu Latvijas Republikas vēsturē ārzemju studentus iepazīstināja Latvijas Universitātes asociētais profesors Viktors Freibergs.

Ārzemju studentiem tika demonstrēta padomju laikos aizliegtā režisora Rolanda Kalniņa spēlfilma «Piejūras klimats». Filmas uzņemšana tika pārtraukta un aizliegta 1974. gadā, un turpat Rīgas Kinostudijas pagalmā tika sadedzināti tapušie materiāli. Tikai 1992. gadā no aptuveni 800 metriem saglābtā darba materiāla izdevās izveidot 32 minūšu garu iecerētās filmas epizožu sakopojumu.

Pieņemšanu ārzemju studentiem rīkoja RTU Ārzemju studentu departaments un Starptautisko un sabiedrisko attiecību departaments. Pieņemšana ir viena no Eiropas Komisijas finansētā projekta «Latvija – vienlīdzība dažādībā IV» (LED IV) apakšprojekta «Informēšanas kampaņa par pret-diskriminācijas jautājumiem ārzemju studentiem «Tolerances veicināšana Latvijā»» aktivitātēm.

RTU Informācijas centrs

19. novembris, 2009 plkst. 9:35