RTU Rīgu popularizēs Sanktpēterburgas Starptautiskajā Inovāciju forumā

24. septembris, 2010

No 29. septembra līdz 1. oktobrim Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Stratēģiskās attīstības departaments kopā ar Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentu pārstāvēs galvaspilsētu Sanktpēterburgas Starptautiskajā Inovāciju forumā, kur popularizēs Rīgu kā uzņēmējdarbībai un investīcijām pievilcīgu reģionu un RTU – kā pasaules klases universitāti.

23.09.2010.

Piedaloties Sanktpēterburgas Starptautiskajā Inovāciju forumā, RTU un Rīgas pašvaldība vēlas aicināt Krieviju aktīvāk sadarboties inovatīvu ideju realizēšanā Baltijas Jūras reģionā.

Latvijas pārstāvju dalība forumā notiek Eiropas Savienības atbalstītā projekta «Baltijas jūras reģiona inovāciju atbalsta centrs» (BaSIC) ietvaros. Rīga kā viena no Baltijas Jūras reģiona galvaspilsētām tiks pārstāvēta projekta kopējā stendā.

Seminārā «Pārskatāmas uzņēmējdarbības vides veidošana inovatīviem uzņēmumiem Baltijas Jūras reģionā» Rīgas pārstāvji plašai auditorijai sniegs informāciju par uzņēmējdarbības un inovāciju vidi un iespējām Rīgā, kā arī par atbalsta pasākumiem un tirgus piekļuves punktiem jauniem uzņēmumiem.

Sanktpēterburgas Starptautiskais Inovāciju forums ir ikgadējs starptautisks pasākums, kas laika posmā no 29. septembra līdz 1. oktobrim norisināsies Sanktpēterburgas kongresu centrā «Lenexpo».

Forums pulcē dažādu inovāciju tehnoloģiju jomu – informācijas tehnoloģijas, optikas, laboratoriju tehnoloģijas un ķīmijas, farmācijas un biotehnoloģijas – pārstāvjus, piedāvājot pasākumus uzņēmējiem, zinātniekiem, izglītības nozares pārstāvjiem, politiķiem un mediju pārstāvjiem.

Iepriekš RTU notikušas tikšanās ar Sanktpēterburgas augstskolu pārstāvjiem: 2009. gada novembrī, kad Rīgā norisinājās Sanktpēterburgas dienas, RTU  viesojās Sanktpēterburgas delegācija, kuras pārstāvji aicināja RTU zinātniekus, mācībspēkus un studentus atjaunot un stiprināt tās saiknes, kas reiz vienojušas Latvijas un Krievijas augstskolas.

«Baltijas jūras reģiona inovāciju atbalsta centrs» ir projekts, ko līdzfinansē Eiropas Savienība (ES) INTERREG IV B Baltijas jūras reģiona programmā 2007.–2013. gadam. Projekta mērķis ir uz inovācijām balstītas uzņēmējdarbības atbalsts Baltijas jūras reģionā. Projekts tiek īstenots no 2009. līdz 2012. gadam. Galvenie projekta darbības virzieni ir uzņēmējdarbības atbalsts un apmācība, uzņēmumu sadarbības veidošana starptautiskā vidē, inovāciju infrastruktūras pilnveidošana un internacionalizācijas instrumentu izveidošana Baltijas jūras reģionā.

RTU Informācijas centrs

24. septembris, 2010 plkst. 9:52