RTU rektors un sportisti dodas vizītē uz Ķīnu

8. augusts, 2011

No 10. līdz 16. augustam Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis atradīsies darba vizītē Ķīnas Tautas republikā, kur piedalīsies Pasaules universitāšu prezidentu forumā, kas norisināsies Šenžeņas (Shenzhen) pilsētā. Vienlaikus Šenzeņā norisināsies arī 26. Pasaules Studentu vasaras universiāde, uz kuru dosies arī RTU sportisti.

Vizītē RTU rektoru ir uzaicinājis Ķīnas Tautas republikas Izglītības viceministrs Hao Ping un LR Izglītības un zinātnes ministrija. Plānots, ka Pasaules universitāšu prezidentu foruma dalībnieku vidū būs vairāk nekā 200 rektori no 100 pasaules valstīm, kuri aicināti kopā ar kolēģiem diskutēt par augstākās izglītības attīstības tendencēm pasaulē. Lai justu līdzi RTU sportistiem, RTU rektors papildus forumam, kurš norisināsies 13. augustā, apmeklēs arī 26. Pasaules Studentu vasaras universiādi.

Universiādē RTU pārstāvēs RTU Sporta kluba augstlēcējs Normunds Pūpols, galda tenisiste Baiba Bogdasarova (IEVF) un galda tenisistu trenere, Sporta kluba direktore Sanita Vīlistere.

Kopumā uz 26. Pasaules Studentu vasaras universiādi no Latvijas augstākās izglītības iestādēm dosies 18 vieglatlēti un pieci galda tenisisti. Galda tenisisti cīņu sāks jau 13. augustā un turpinās līdz 20. augustam. Savukārt, vieglatlētu starti sāksies 16. augustā.

RTU pārstāvji uz Ķīnu dosies 10. augustā plkst. 16 no Starptautiskās lidostas «Rīga».

Pasaules universitāšu prezidentu forumu (World University Presidents Forum) organizē Ķīnas Tautas republikas Izglītības ministrija. Tas būs veltīts tēmai «Augstskolu misija un personāla apmācība 21. gadsimtā».

26. Pasaules Studentu vasaras universiādi rīko Starptautiskā Universitāšu sporta federācija.

Abi pasākumi vienlaikus notiks pirmoreiz.

RTU Informācijas centrs

8. augusts, 2011 plkst. 11:54