RTU rektors tiekas ar nometnes «Alfa» dalībniekiem – talantīgiem Latvijas skolēniem

24. jūlijs, 2019

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis ticies ar vasaras nometnes – skolas «Alfa» dalībniekiem, lai dalītos savas dzīves un profesionālajā pieredzē, atbildētu uz jautājumiem un, iedvesmojot nākotnes izaicinājumiem inženierzinātnēs, dāvātu grāmatu par RTU Goda biedru Mihailu Doļivo-Dobrovoļski.

M. Doļivo-Dobrovoļskis bagātinājis elektrotehniku ar izciliem jauninājumiem, ieviesis praksē trīsfāžu maiņstrāvas izmantošanu, kas radikāli pārveidoja visu pasaules elektrotehniku.

Vasaras nometni – skolu «Alfa» talantīgajiem Latvijas skolēniem organizē Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar RTU un Latvijas Universitātes mācībspēkiem, tā no 6. jūlija līdz 26. jūlijam notiek Valkā. Nometnē piedalās 50 valsts mācību priekšmetu olimpiāžu un Latvijas skolēnu zinātniskās pētniecības darbu (ZPD) valsts konferences laureāti, kuri pārstāv Latviju gan valsts, gan starptautiskos pasākumos, olimpiādēs, konkursos. Nometnē piedalās desmit RTU Inženierzinātņu vidusskolas audzēkņi.

«Alfā» skolu jaunieši piedalās dažādās izglītojošās nodarbībās un lekcijās, kuras lasa profesori un vadošie universitāšu speciālisti eksaktajās un inženierzinātnēs, tā gūstot padziļinātas zināšanas un sajūtot universitātes garu, stāsta nometnes vadītāja, RTU Inženierzinātņu vidusskolas fizikas skolotāja Virgīnija Vītola. Viņi piedalās arī dažādās izzinošās, radošās un sportiskās aktivitātēs, piemēram, dzied, dejo, iestudē izrādi, izstrādā biznesa idejas. Nometnē organizēts iekšējs ZPD, kurā jaunieši izstrādājuši un prezentējuši biznesa idejas jaunu produktu radīšanai no pārstrādājamiem materiāliem, piemēram, ideja par ūdens destilatoru no limonādes skārdenēm, ko ņemt līdzi ekspedīcijā tuksnesī.

Daļa no piedāvātajām aktivitātēm jauniešiem ir nebijušas, stāsta V. Vītola, kura ir priecīga par nometnes dalībnieku atvērtību un gatavību iesaistīties. Jauniešu priekšnesumus būs iespējams novērtēt nometnes noslēguma pasākumā 24. jūlijā Jāņa Cimzes Valkas ģimnāzijā.

Vasaras nometne – skola «Alfa» notiek jau 52 gadus, pulcējot eksaktajās un inženierzinātnēs talantīgus skolēnus, kuriem tā ir iespēja ne vien papildināt zināšanas un labi pavadīt laiku, bet satikties ar sev līdzīgiem jauniešiem no visas Latvijas un izveidot kontaktus, iespējams, visai turpmākajai dzīvei.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

24. jūlijs, 2019 plkst. 13:50