RTU rektors: Pietiek brīnīties!

6. jūlijs, 2011

Universitātēm «jāizstrādā savs skatījums par augstākās izglītības nākotni, lai nav tā, ka to izdara citi, bet mums atliek brīnīties par to, kas vienā vai otrā šādā dokumentā sarakstīts,» komentējot galveno mērķi, stājoties Latvijas Universitāšu asociācijas valdes priekšsēdētāja amatā, saka RTU rektors Leonīds Ribickis. Pilns intervijas teksts laikrakstā «Dienas Bizness» (06.07.2011.).

Ziņa 6. jūlija laikrakstā «Diena» un «Latvijas Avīze».

Jau ziņots, ka L. Ribickis 4. jūlijā ievēlēts par Latvijas Universitāšu asociācijas valdes priekšsēdētāju.

Līdz šim LUA valdes priekšsēdētāja pienākumus pildīja Latvijas Universitātes rektors profesors Mārcis Auziņš.

Pirmais darbs, kurā aktīvi sola iesaistīties jaunievēlētais asociācijas prezidents L. Ribickis, ir nupat izveidotā LUA darba grupa, kuras uzdevums ir veikt pētījumu par universitāšu ietekmi uz tautsaimniecību, lai izvērtētu universitāšu devumu un pienesumu dažādu jomu attīstībā – ne vien izglītībā un zinātnē, bet arī valsts ekonomikas attīstības veicināšanā.

Latvijas Universitāšu asociācijā apvienojušās Daugavpils Universitāte, Latvijas Universitāte, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Liepājas Universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte un Rīgas Tehniskā universitāte. Asociācija tika izveidota 2009. gadā ar nolūku koordinēt universitāšu darbību un sadarboties svarīgu jautājumu risināšanā, tādējādi veicinot augstākās izglītības un zinātnes attīstību un nostiprinot universitāšu līmeņa izglītību Latvijā.

RTU Informācijas centrs

6. jūlijs, 2011 plkst. 15:40