RTU rektors piedalīsies Ziemeļvalstu universitāšu rektoru un dekānu konferencē par inženieriem nākotnes sabiedrībai

13. jūnijs, 2017
Viens no konferences tematiem būs dizaina fabriku koncepts. Attēlā - RTU Dizaina fabrikas atklāšanas pasākumā 2016. gada 13. oktobrī. Foto: LETA

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis piedalīsies BALTECH (Baltic Sea region university consortium for Science and Technology) valdes sēdē un NORDTEK (Network of the Rectors and Deans of the Technical Universities) konferencē, kas no 15. līdz 16. jūnijam notiks Ālto Universitātē, Somijā.

BALTECH valdes sēde notiks 15. jūnijā, bet nākamajā dienā norisināsies NORDTEK konference, kura būs veltīta nākotnes inženieriem «Inženieri nākotnes sabiedrībai: vai mēs mācām līderus nākotnes lielajiem izaicinājumiem?» («Engineers for the future Society: Do we educate game changers for the grand challenges?»)

Konferencē tiks apspriests dizaina fabrikas koncepts un studentu aizsāktais Eiropas nozīmīgākais jaunuzņēmumu notikums «SLUSH», kā arī citi jautājumi. Konferencē uzstāsies Somijas izglītības un kultūras ministrs un bijušais ASV vēstnieks Somijā. Tajā referēs arī Ālto Universitātes profesors un dizaina fabrikas koncepta autors Kalevs Ekmans (Kalevi Ekman), kurš 2016. gada oktobrī piedalījās RTU Dizaina fabrikas atklāšanā un saņēma Pasaules kultūras padomes balvu izglītībā.

Ziemeļvalstu universitāšu tīkla NORDTEK konference 2018. gadā par godu Latvijas simtgades svinībām pirmo reizi norisināsies RTU. RTU rektors L. Ribickis uzsver, ka RTU būs liels gods uzņemt Skandināvu valstu vadošu universitāšu rektorus un dekānus Rīgā, lai sekmētu domu apmaiņu un sadarbību ar Baltijas valstu tehniskajām universitātēm inženierzinātnēs.

BALTECH dibināts 1997. gadā un apvieno septiņas tehniskās augstskolas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Zviedrijas. NORDTEK ir tīkls starp tehniskajām universitātēm piecās Ziemeļvalstīs. Biedri pārstāv 27 augstskolas, vairāk nekā 120 000 studentus, pasniedzējus un pētniekus.

Plašāk par konferenci

RTU Sabiedrisko attiecību departaments