RTU rektors piedalās Latvijas augstākās izglītības eksportspējai veltītā forumā Azerbaidžānā

24. maijs, 2010

Lai veicinātu Latvijas augstākās izglītības eksportspēju un starptautiskās sadarbības iespējas, no 24. maija līdz 26. maijam, RTU rektors Ivars Knēts, izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe un virkne citu Latvijas augstskolu pārstāvju Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku piedalās «Azerbaidžānas – Latvijas izglītības forumā».

24.05.2010.

Šajā forumā gan Latvija, gan Azerbaidžāna tiek pārstāvētas visaugstākajā līmenī - tajā piedalīsies gan abu valstu izglītības un zinātnes ministri – T. Koķe un Misirs Mardanovs, gan Latvijas augstskolu, Latvijas Rektoru padomes un Akadēmiskās informācijas centra vadība, kā arī Azerbaidžānas augstskolu vadītāji un Izglītības ministrijas amatpersonas.

Izglītības un zinātnes ministre T. Koķe uzsver, ka viens no IZM mērķiem, organizējot Latvijas delegācijas dalību forumā, ir eksportspējas paaugstināšana augstākajā izglītībā un zinātnē. Latvijai, kā Boloņas procesa jeb vienotās Eiropas augstākās izglītības telpas dalībvalstij, ir labas izredzes stiprināt savu augstāko izglītību kā tiltu starp austrumiem un rietumiem, kā arī – kopumā palielināt citu valstu interesi par mūsu augstākās izglītības iespējām.

Pirmdien, 24. maijā, plānota foruma atklāšana, kuras laikā T.Koķe klātesošos iepazīstinās ar Latvijas augstākās izglītības iespējām un piedāvājumu starptautiskajā kontekstā. Savukārt Latvijas augstskolu pārstāvji iepazīstinās ar konkrētām augstskolām un to piedāvājumu. Tāpat pirmdien, 24. maijā, Baku Valsts universitātē tiks atklāta Latvijas augstskolu izstāde, bet nākamajās dienās plānotas vairākas divpusējās tikšanās.

Apliecinot abpusēju ieinteresētību, 2006. gada 4. oktobrī parakstīts Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas un Azerbaidžānas Izglītības ministrijas līgums par sadarbību izglītības jomā. Azerbaidžānas puse paudusi interesi par savas valsts jauniešu studiju iespējām Latvijā; tāpat Latvija saņēmusi Azerbaidžānas aicinājumu sniegt ekspertīzi par Boloņas procesa ieviešanu augstākajā izglītībā; sadarbību kopēju pētniecības projektu izstrādē, starptautisku konferenču un semināru rīkošanā.

«Azerbaidžānas – Latvijas izglītības forumu» organizē Izglītības un zinātnes ministrija, Latvijas vēstniecība Azerbaidžānā un Ārlietu ministrija sadarbībā ar vairākām Latvijas augstskolām un Azerbaidžānas pusi.

Latviju forumā kopumā pārstāv 14 augstskolas: Banku Augstskola, Daugavpils Universitāte, J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija, Latvijas Jūras akadēmija, Rīgas Stradiņa universitāte, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija, Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Universitāte, Ventspils Augstskola, Vidzemes augstskola, sociālā darba un sociālās pedagoģijas augstskola «Attīstība», Informācijas sistēmu menedžmenta augstskola, Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskola, kā arī – biznesa augstskola «Turība».

RTU Informācijas centrs

24. maijs, 2010 plkst. 13:52