RTU rektors piedalās atklātā fizikas stundā

11. septembris, 2013

Trešdien, 11. septembrī, informatīvajā telpā «Esplanāde 2014» notika atklātā fizikas stunda, kurā klātesošos skolēnus un skolotājus uzrunāja arī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis.

«Eksaktie priekšmeti ir nepieciešami ne tikai zinātniskam darbam, bet arī apkārtējās pasaules izzināšanai. Irsvarīgi jauniešiem akcentēt, kā šīs zināšanas viņiem noderēs nākotnē. Eksaktās zinības ir pamats inženierzinātnēm, kas savukārt ir inovāciju, jauno tehnoloģiju, ražošanas un līdz ar to visas tautsaimniecības virzītājspēks,» norāda RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis.

Pasākumalaikā skolēni un skolotāji pārliecinājās, kā skaņa liek dejot gaismai, kā cilvēks var nostāvēt uz olām, un iemācīties uzlādēt tālruni ar urbi. Pēc tam klātesošie paši piedalījās šo eksperimentu veikšanā.

Atklātofizikas stundu organizē AS «Latvenergo» fizikas portāls «http://fizmix.lv». Tā ir mūsdienīga informatīvā telpa, kas uzskatāmi parāda, ka fizika ir ne tikai laboratorijā, bet tā ir mums visapkārt.

RTU Informācijas centrs

11. septembris, 2013 plkst. 14:18