RTU rektors: lēmums elektrificēt dzelzceļa satiksmi ir ļoti pozitīvs signāls

28. oktobris, 2016
RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis

«AS «Latvijas Dzelzceļš» lēmums elektrificēt dzelzceļa satiksmi nepārprotami ir ļoti pozitīvs signāls. Uzskatu, ka Latvija jau sen ir gatava elektrificētam vilcienam un drīzāk būtu jāpārmet sev, ka joprojām to neesam izdarījuši, nevis domāt, vai dzelzceļa elektrificēšana tiešām būs izdevīga,» portālā delfi.lv publicētajā rakstā saka Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis.

Rektors norāda, ka dzelzceļa elektrifikācija būs ieguvums Latvijas tautsaimniecībai, jo elektrību spējam saražot paši, turklāt puse no Latvijā saražotās elektrības ir tā dēvētā zaļā enerģija, kas tiek ražota hidroelektrostacijās. Turklāt, elektrificējot dzelzceļu, spēsim gan ietaupīt, gan radīt jaunas darba vietas, gan papildu pievienoto vērtību, jo pašlaik visu dzelzceļa tranzīta plūsmai nepieciešamo enerģiju esam spiesti iepirkt no ārvalstīm kā dīzeļdegvielu.

RTU piedāvā apgūt dzelzceļa transporta inženiera specialitāti, apmāca elektroinženierus, kas specializējas vilces elektropiedziņās, kā arī pilsētu elektrotransporta speciālistus. Rektors apliecina RTU gatavību atbilstoši pieprasījumam palielināt sagatavoto speciālistu skaitu jomās, kurās tas būs nepieciešams, uzsākot plašu dzelzceļa elektrifikāciju.

Ar pilnu publikācijas tekstu var iepazīties portālā delfi.lv (28.10.2016.)

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

28. oktobris, 2016 plkst. 16:21