RTU rektors L. Ribickis: «RTU 150. jubileja ir valsts mēroga svētki»

14. oktobris, 2011

RTU rektora L. Ribicka uzruna RTU Senāta svinīgajā sēdē, sākot RTU 150. jubilejas gadu.

Skatīt galeriju

rtu-149_senata_sede_112.jpg«Man ir liels prieks Jūs sveikt Rīgas Tehniskās universitātes dzimšanas dienā!

Nākamgad, 14. oktobrī, Rīgas Tehniskā universitāte un visas Latvijas augstākā izglītība svinēs savu 150. jubileju. Tāpēc šobrīd mēs visi kopāsākam nozīmīgu universitātes jubilejas gadu.

Šorīt tepat, universitātē, kopā ar masu mediju pārstāvjiem un «Lattelecom» vadību jubilejas gadu jau simboliski atklājām. Bet, manuprāt, vēl svarīgāk šo simbolisko svētku mirkli akcentēt tieši universitātes mācībspēku un studentu vidū.

Tas, cik lielu svētku sajūtu radīsim visa nākamā gada garumā, ir atkarīgs no mums pašiem. Tāpēc aicinu visus klātesošos iesaistīties gan centralizētās svētku programmas īstenošanā, gan iniciēt un organizēt svētku pasākumus savās struktūrvienībās kopā ar saviem studentiem. Novēlu ne vien sajust un izbaudīt šos svētkus, bet arī radīt svētkus un iemācīt tos citiem.

No savas puses varu solīt, ka darīsim visu, lai nākamā gada svētki vienotu ne vien universitātes studentus un mācībspēkus, bet arī absolventus. Aktivizējot universitātes Absolventu klubu darbu, centīsimies apzināt tos, kas pie mums guvuši augstāko izglītību, un iesaistīsim viņus universitātes aktivitātēs.

Nav noslēpums, ka universitātes absolventi bieži vien kļūst par universitātes sponsoriem un mecenātiem, bez kuru palīdzības universitātes attīstība nebūtu iespējama. Arī Rīgas Tehniskajai universitātei ir daudz šādu atbalstītāju. Lai pateiktos par atbalstu, sākot jubilejas gadu, esam apzinājuši lielākos sponsorus un izveidojuši RTU Sponsoru un mecenātu Goda sienu. Tā ir atklāta šorīt, un, kā jau pamanījāt, to var aplūkot šajā ēkā, ienākot pa centrālajām ieejas durvīm.

Tas ir viens no pirmajiem notikumiem, ar ko simboliski atklāts jubilejasgads. Un es ceru, ka to tikpat aktīvi izdosies arī turpināt.

Rīgas Tehniskās universitātes 150. jubileja ir valsts mēroga svētki, jo ar RTU priekšgājēju – Rīgas Politehnisko augstskolu, 1862. gadā sākas augstākās izglītības vēsture Latvijā.

Mūsu universitātes 150 gadus var mērīt dažādi. Ja mēra ar pasaules zinātnes un izglītības vēstures mērauklu, tas nav daudz. Bet ja mēra ar paaudžu mūža garuma mērauklu, tas ir iespaidīgs laika posms. Varam vērtēt, cik paaudzes Rīgas Tehniskajā universitātē ir guvušas zināšanas un augušas meistarībā.

Domāju, ka nebūs melots, ja apgalvošu, ka katrai Latvijas ģimenei un katram Latvijas ražojošajam uzņēmumam ir kāda saistība ar Rīgas Tehniskouniversitāti. Šī augstākās izglītības iestāde cauri gadsimtiem ir izglītojusi daudzus apdāvinātus Latvijas cilvēkus un veidojusi spožas personības.

Zināšanas ir varens kapitāls, īpaši tādai mazai tautai kā latvieši! Tāpēc aicinu lepni nest Rīgas Tehniskās universitātes vārdu un popularizēt mūsu jubileju gan Latvijā, gan ārpus tās robežām.

Vēlreiz sveicu Jūs visus universitātes dzimšanas dienā un novēlu degsmi,veselību, dzīvesprieku un neatlaidību, īstenojot gan savus, gan mūsu kopējos mērķus!»

14. oktobris, 2011 plkst. 15:01